Małe mieszkanie  w szarościach. Projekt: arch. Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Wojciech Kic

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Małe mieszkanie w szarościach. Projekt: arch. Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Wojciech Kic
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 lut 2018 10:22

Małe mieszkanie w szarościach - zobacz piękny apartament w Gdyni

Surowy, oszczędny w formie, minimalistyczny. Ocieplony jednak dawką słonecznej miedzi. Taki jest luksusowy apartament położony na gdyńskim wybrzeżu.

Kamienna Góra w Gdyni uchodzi za najbardziej luksusową dzielnicę miasta i jedną z najbardziej prestiżowych w Polsce. To tu swoje rezydencje mają znani artyści i ludzie świata biznesu. Tutaj znajdują się także ekskluzywne apartamentowce, które poza wysokim standardem oferują… widok na Morze Bałtyckie. Nic więc dziwnego, że położone w samym sercu Kamiennej Góry mieszkanie zyskało luksusowy charakter. Za jego wystrój odpowiada arch. Agnieszka Hajdas-Obajtek z pracowni Arte Dizain.

Założeniem projektowym tego 65-metrowego apartamentu była nowoczesność o typowo męskim charakterze – wyjaśnia architekt. Już sama lokalizacja zobligowała nas do wyboru najwyższej jakości materiałów oraz designerskich dodatków, co zresztą było zgodne z oczekiwaniami inwestorów – dodaje.

Elementem kluczowym całej aranżacji, a zarazem „uosobieniem męskości” we wnętrzu stały się dwie ściany w salonie wykończone ciemnoszarym betonem architektonicznym. Jego surowa faktura stanowi ciekawe tło i punkt odniesienia dla innych naturalnych materiałów, takich jak drewno na podłodze czy kamień w łazience. Z jego wybarwieniem pięknie koresponduje szara sofa narożna, która stanowi centrum aranżacji strefy wypoczynkowej. Wykonana z tkaniny tapicerka oraz puszysty dywan przełamują jednak chłodny charakter betonu, a musztardowe poduchy wnoszą sporą dawkę ciepła.

Minimalistyczny charakter wnętrza uzyskano przez połączenie betonu z dużymi, gładkimi płaszczyznami mebli bez połysku. Czarno-biała zabudowa w strefie telewizyjnej oraz kuchni – obie wykonane według indywidualnych projektów pracowni Arte Dizain – idealnie komponują się z szarością pomieszczenia. Tę stonowaną kolorystykę pięknie uzupełniają miedziane lampy Copper Shade ekskluzywnej marki Tom Dixon. Utrzymane w cieplejszej kolorystyce sprytnie przełamują surowy klimat wnętrz. Sprawiają też, że mimo zastosowania chłodnych kolorów, salon jest naprawdę przytulny.

Męski charakter ma także kuchnia. Częściowo otwarta zaprojektowana została tak, by cała strefa robocza była właściwie niewidoczna z salonu. Stanowiąc integralną część strefy dziennej ubrana jest w znany z części wypoczynkowej duet czerni i bieli. Dodatkowo jednak skontrastowany dzięki zestawieniu dwóch różnych rodzajów wykończenia frontów. Czarne matowe powierzchnie podkreślają luksusowy charakter kuchni, z kolei biel w wersji na wysoki połysk dodaje jej blasku. By zachować minimalistyczny styl wnętrza zrezygnowano z uchwytów, a wszystkie sprzęty AGD wybrano do zabudowy. Duże powierzchnie gładkich frontów optycznie tworzą jedną całość nadając kuchni reprezentacyjny wygląd. Rolę dekoracji pełnią tu designerskie sprzęty AGD w kolorze inox oraz wykonany ze stali szlachetnej blat. Wyeksponowany front lodówki i zmywarki oraz dekoracyjny okap podkreślają surowość aranżacji, korespondując tym samym z betonem w części salonowej. Na granicy między przestrzenią kuchni i salonu zaprojektowano nowoczesny barek śniadaniowy, będący integralną częścią zabudowy meblowej. Jego lekką formę podkreślają designerskie krzesła Magis. Kropkę nad i stanowią zaś lampy Cage Diesel with Foscarini inspirowane górniczymi lampkami.

Podobną stylistykę jak w otwartej strefie dziennej odnajdziemy także w części wypoczynkowej. Dużą, przestronną sypialnię zdominowały szarości, które tworzą tło dla bieli i czerni. Poza wygodnym łóżkiem i garderobą znalazło się tu miejsce na kącik do pracy oraz małą biblioteczkę – całość zaprojektowana tak, by nie zakłócać wypoczynkowego charakteru wnętrza. Uwagę przyciąga ściana za tapicerowany wezgłowiem łoża. Jej imitująca tkaninę faktura nie tylko ociepla surową stylistykę wnętrza, ale też celowo nawiązuje do szarej sofy w salonie. Zamyka tym samym projekt całego wnętrza w rygorystyczne ramy, podkreślając stylistyczną spójność całej aranżacji.

Z tego reżimu nie wyłamuje się także łazienka. Urządzona w ciemnych szarościach koresponduje ze stylistyką całego apartamentu. Głównym akcentem jest tu dekoracyjny kamień, który stanowi alternatywę dla betonu w salonie i pełni tę samą rolę – podkreśla zdecydowany, męski charakter aranżacji. W ciemnym, antracytowym kolorze zdobi centralną ścianę łazienki. Przy niej ustawiono wolno stojącą wannę oraz umywalkę. Minimalistyczny wygląd łazienki wydobywa designerska armatura podtynkowa. Zaś jej komfortowy charakter podkreśla duża kabina prysznicowa stanowiąca alternatywę dla kąpieli w wannie. Jest tu jeszcze jeden detal, na który warto zwrócić uwagę. To podświetlony panel z nadrukiem jachtu. To świadome nawiązanie do lokalizację wnętrza oraz jego luksusowego charakteru.

Projekt: arch. Agnieszka Hajdas-Obajtek; Arte Dizain, www.artedizain.pl

Zdjęcia: Wojciech Kic

Tekst: Urszula Tatur

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH