Centralnym punktem kuchni jest funkcjonalny półwysep. Można przy nim zjeść śniadanie, ale jego blat można również wykorzystać jako dodatkowe miejsce do pracy. Projekt: InsideLab. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Centralnym punktem kuchni jest funkcjonalny półwysep. Można przy nim zjeść śniadanie, ale jego blat można również wykorzystać jako dodatkowe miejsce do pracy. Projekt: InsideLab. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 wrz 2014 13:49

Małe wnętrze. Ożyw je kolorem

Kuchnia z czerwoną ścianą to rozwiązanie dość śmiałe, które może zdominować wnętrze. Ale może również stać się doskonałym motywem przewodnim całego mieszkania. Zobaczcie sami.

Architekci z pracowni InsideLab, którzy nie boją się rozwiązań śmiałych i niebanalnych, postanowili stworzyć projekt wyjątkowego mieszkania. Punktem wyjścia stała się kuchnia z czerwona ścianą idealnie komponująca się z prostymi, drewnianymi szafkami. Właśnie do niej dobrano dekoracyjną, połyskującą mozaikę oraz dodatki – hokery, porcelanę, świeczniki.

Obok kuchni znajduje się salon, którego centrum stanowią dwie czarne, połyskujące sofy. Zarówno czerwone dodatki (poduszki, obraz znajdujący się po lewej stronie okna), jak i drewniane meble nawiązują do energetycznego charakteru kuchni.

Kuchnia to jednak nie jedyne miejsce, gdzie czerwień daje o sobie znać. Znajdziemy ją również w łazience. Czerwona ściana za grzejnikiem i czerwony sufit to doskonały pomysł na połączenie białej łazienki z resztą mieszkania. To także świetny sposób na ożywienie spokojnej, jasnej przestrzeni.

Jeśli zaś wszechobecna czerwień zacznie nam przeszkadzać zawsze możemy udać się do sypialni, w której motyw przewodni mieszkania zaznaczony jest jedynie subtelnymi detalami.

To wnętrze jest świetnym przykładem na to, że nie warto bać się kolorów. Jak widać czerwona ściana w samym centrum mieszkania to doskonały pomysł nie tylko na ożywienie przestrzeni, ale także nadanie mu niepowtarzalnego, oryginalnego charakteru.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ceramika design, 2014-09-13 02:15:07

    Super pomysł na czerwoną mozaikę w kuchni. Ożywia wnętrze i nadaje mu charakteru :)

POLECAMY W SERWISACH