Serce mieszkania stanowi otwarta strefa dzienna, w obrębie której urządzono kuchnię otwartą na salon oraz niewielką jadalnię, wyznaczającą granicę pomiędzy dwiema strefami. Projekt i wizualizacje: 081 Architekci.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Serce mieszkania stanowi otwarta strefa dzienna, w obrębie której urządzono kuchnię otwartą na salon oraz niewielką jadalnię, wyznaczającą granicę pomiędzy dwiema strefami. Projekt i wizualizacje: 081 Architekci.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
19 wrz 2016 08:11

Małe wnętrze w szarościach i beżach

Mieszkanie młodego małżeństwa ma zaledwie 45 metrów. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów oraz wysokiej zabudowy, chowającej sprzęty, jest przestronne i funkcjonalne.

Na ograniczonej powierzchni 45 metrów kwadratowych udało się urządzić nowoczesną otwartą strefę dzienną, sypialnię, wc oraz mały gabinet. 

Strefa dzienna, w której znalazły się salon, kuchnia oraz wpasowana pomiędzy oba pomieszczenia jadalnia. Całość wizualnie spajają betonowe płyty, którymi wykończono ścianę w salonie oraz poprowadzono je dalej, wzdłuż ściany, do przestrzeni kuchni, gdzie zajmują miejsce nad blatem. Otwartą przestrzeń dzienną wizualnie spaja również jednorodna posadzka na podłodze - w postaci jasnej, drewnianej deski podłogowej.

Oryginalnym elementem wystroju wnętrza, dodatkowo łączącym strefę wypoczynku i przygotowywania posiłków jest górna zabudowa kuchenna, która naturalnie przechodzi w zabudowę nad TV. Z kolei dolną zabudowę kuchenną wraz z wysokim słupkiem zaprojektowano tak, że przechodzi ona na ścianę łazienki i niemal zlewa się z wykonanymi z litego drewna drzwiami łazienkowymi. Wewnątrz pomieszczenia na domowników czeka nowoczesna, przeważająco biała przestrzeń z delikatnym, drewnianym akcentem w postaci szafki podumywalkowej. Z kolei sypialnia to prawdziwe królestwo szarości - koloru, który najlepiej relaksuje i odpręża.

Wystrój małego mieszkania jest oszczędny, wyważony, bez nadmiernych dekoracji. Dzięki temu, niewielkie mieszkanie sprawia wrażenie przestronnego lokum. Efekt ten jest dodatkowo potęgowany dzięki zastosowaniu w wielu miejscach zabudowy, która pozwala uporządkować przestrzeń i pochować domowe sprzęty. Aranżacja wnętrza opiera się na kilku podstawowych kolorach: bieli, szarości i drewnie, co nadaje jej delikatnie skandynawski charakter. 

Projekt: arch. Sebastian Łucjan, arch. Przemo Metko, arch. Patryk Turewicz / 081 Architekci.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2017-01-03 19:52:28

    Witam, ile metrów posiada strefa otwarta- salon-jadalnia-kuchnia? Pozdrawiam

POLECAMY W SERWISACH