Ładne szerokie przeszklenia uzupełniają fragmenty ścian wyłożonych drewnianą okładziną. Całość zestawiona jest z jasną podbitką pod okapami dachów i szarą płaską dachówką na połaciach dachowych. Projekt: arch. Michał Gąsiorowski. Fot. MG Projekt

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Ładne szerokie przeszklenia uzupełniają fragmenty ścian wyłożonych drewnianą okładziną. Całość zestawiona jest z jasną podbitką pod okapami dachów i szarą płaską dachówką na połaciach dachowych. Projekt: arch. Michał Gąsiorowski. Fot. MG Projekt
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
06 maj 2018 12:59

Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny!

Dom parterowy o wdzięcznej nazwie "Doskonały" to projekt idealny dla rodziny z dziećmi lub osób starszych ceniących komfort życia na jednej kondygnacji. Powierzchnia blisko 140 mkw pozwoli na komfortowe urządzenie się.

Projekt domu jednorodzinnego, parterowego, przeznaczonego dla cztero-pięcioosobowej rodziny, o powierzchni użytkowej 137,95 m2. Rzut budynku został oparty na planie litery T. Bryła przekryta jest łagodnym wielospadowym dachem.

Nowoczesna achitektura

Nowoczesna architektura domu koresponduje z funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzem. Elewacje zostały przedzielone na wysokości nadproży okien poziomym pasem otaczającym cały dom.

Ładne szerokie przeszklenia uzupełniają fragmenty ścian wyłożonych drewnianą okładziną. Całość zestawiona jest z jasną podbitką pod okapami dachów i szarą płaską dachówką na połaciach dachowych. Bryła domu Doskonały została urozmaicona frontowym podcieniem wejściowym z reprezentacyjnymi drzwiami z naświetlem, oraz od strony ogrodowej - podcieniem zadaszającym fragment tarasu i narożnymi przeszkleniami salonu i sypialni rodziców.

Zobacz również: Dom z poddaszem do adaptacji. W nim się zakochasz! 

Dom wygląda zgrabnie i proporcjonalnie z każdej strony. Od frontu robi reprezentacyjne, dostojne wrażenie, a od strony ogrodowej jest przytulny, ciepły i idealnie łączy się z okalającymi tarasami i zielenią.

Praktyczne i piękne wnętrze

Wnętrze domku zaprojektowano dzieląc go na trzy części: cześć dzienną, gospodarczą i sypialnianą. Do domu wchodzimy przez obszerną sień, z której przechodzimy się na wprost, przeszklonymi szerokimi drzwiami do holu i części dziennej, lub w bok - do części gospodarczej, z kotłownią, dwustanowiskowym garażem i strychem gospodarczym dostępnym z garażu.

Część dzienna domu to połączone pomieszczenia salonu, kuchni i holu. Ładna kuchnia, z wielkim narożnym oknem, ścianą w pełnej zabudowie AGD, pomieszczeniem spiżarni i półwyspem z blatów kuchennych stanowić będzie ozdobę przestrzeni dziennej. Salon ze ścianę kominkowo-telewizyjną, dużym stołem jadalnym otwiera się na taras i ogród wielkim narożnym przeszkleniem.

Po drugiej stronie holu korytarzem przechodzimy do części prywatnej domowników. Na końcu znajduje się urocza sypialnia rodziców z dwiema garderobami i bezpośrednim wyjściem do ogrodu, obok dodatkowy pokój - gabinet z oknem na ogród, dalej dwie sypialnie dzieci, duża łazienka i wc dostępna z holu.

To Cię także zainteresuje: 20 najlepszych projektów 2017 roku. Te domy podobały się czytelnikom najbardziej

Wnętrze, choć niewielkie, mieści w sobie bogaty program funkcjonalny dla pełnej rodziny. Nad parterem znajduje się dodatkowy strych, który przy pewnej adaptacji można wykorzystać dodatkowo na cele użytkowe. Albo może pozostać domowym magazynem - zawsze przydatnym.

Dom ma dość prostą konstrukcję, jest parterowy - będzie niedrogi w budowie i późniejszym utrzymaniu. Doskonały – to doskonała propozycja dla inwestorów planujących budowę nie za dużego, ale komfortowego parterowego domu dla swojej rodziny.

Parametry techniczne

koszt budowy (stan surowy zamknięty) 237.714 zł netto
pow. garażu 33,34 m2
pow. pom. gospodarczych 5,44 m2
pow. zabudowy 238,17 m2
kubatura 796,00 m3
wysokość domu 6,33 m
kąt nachylenia dachu 25º
min. wymiary działki 23,99 x 25,09 m

Technologia wykonania

fundamenty – betonowe ławy, ściany z bloczków betonowych
ściany zewnętrzne – pustaki Porotherm 25 cm + styropian + tynk cienkowarstwowy
strop – Teriva
dach – dachówka ceramiczna 323,50 m2
elewacje – tynk cienkowarstwowy na styropianie

Charakterystyka energetyczna

Ep = 79,90 kWh/(m2·rok)
Ek = 79,70 kWh/(m2·rok)
Euco = 56,98 kWh/(m2·rok)

Projekt: arch. Michał Gąsiorowski. Fot. MG Projekt

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH