Zadaszone wejście z okapem wspartym na drewnianych słupach urozmaica front domu i jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Fot. Dom dla Ciebie Pracownia  Projektowa Archeco

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Zadaszone wejście z okapem wspartym na drewnianych słupach urozmaica front domu i jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Fot. Dom dla Ciebie Pracownia Projektowa Archeco
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
04 lis 2017 11:44

Mały dom z poddaszem - zobacz projekt i wnętrza

Szczęśliwa II to mały, stumetrowy dom z poddaszem, o klasycznej bryle. Prosta forma budynku i optymalny metraż sprawią, że będzie niedrogi w budowie i późniejszym utrzymaniu.

Parter Szczęśliwej II składa się z wprowadzającego wiatrołapu, z którego można zarówno dostać się do części mieszkalnej, jak i do pomieszczenia technicznego poprzez jednostanowiskowy garaż. Taras ogrodowy jest zadaszony za pomocą przedłużonej połaci dachowej wspartej na dwóch słupach. Strona frontowa ma podobna konstrukcję zadaszenia – tu jednak chronimy wejście do domu i wjazd do garażu.

Na pietrze zminimalizowano komunikację i zaprojektowano trzy wygodne sypialnie oraz łazienkę. Domek projektuje się jako ogrzewany na paliwo stałe – kotłownia znajduje się w pomieszczeniu technicznym za garażem. Kolorystyka elewacji i niewielkie detale sprawiają, że projekt tego małego domu doskonale wpisze się w każdą lokalizację. Prosta konstrukcja i kompaktowa bryła to gwarancja, że domek będzie tani i prosty w realizacji oraz ekonomiczny w użytkowaniu.

Komfortowe i przyjazne wnętrze

We wnętrzu domu o wdzięcznej nazwie Szczęśliwa II zaprojektowano bardzo interesujące wnętrze. Salon z jadalnią utrzymane są w stylu vintage, w sypialni króluje biel i drewno, zaś kuchnia i łazienka to idealny przykład na nowoczesna stylizację pomieszczeń.

Część mieszkalna domu zorganizowana została wokół centralnie umieszczonej komunikacji – holu i klatki schodowej na piętro. W holu mamy miejsce na zabudowana szafę. Pod schodami zaprojektowano niewielkie wc. Kuchnia mieści się od strony frontowej, a salon z kominkiem od strony ogrodu, do którego prowadzi przeszklona witryna. Strefa dzienna jest utrzymana w stylu vintage. Na niepowtarzalny klimat składają się postarzane meble, nowoczesne lustra, drewno i stylizowane żyrandole.

Przestronny salon połączony z jadalnią przesycony jest bielą i słomkowa barwą drewna. Całość dopełniają ciemnozielone dodatki. Strefa kominka to interesujące połączenie nowoczesnej obudowy i szarości ścian ze stylizowanymi bibelotami – klasycznym wazonem, zabytkowym budzikiem i stylizowaną lampą.

Jasna kuchnia została zaprojektowana niezwykle nowocześnie. Biel i szarości przełamane są ciepłymi drewnianymi blatami i niezwykle barwnym szkłem nad strefą zmywania.

Szara łazienka zaprojektowana jest minimalistycznie. Połysk metalu i szarość betonu uzupełniają tu drobne czarne akcenty. W sypialni dominuje drewno i neutralna biel, co pozwoli na komfortowy wypoczynek.

Technologia wykonania:

fundamenty – betonowe
ściany zewnętrzne – Porotherm 25 cm + styropian 15 cm
ściany wewnętrzne – Porotherm, cegła dziurawka
strop – Teriva I
dach – dachówka ceramiczna lub cementowa 157,70 m2
elewacje – tynk strukturalny

Projekt wykonano w pracowni: Dom dla Ciebie Pracownia Projektowa Archeco. Projekt: arch. Maja Klimowicz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH