Czerń i biel zabudowy kuchennej doskonale ze sobą współgrają. W ten zgrany duet wpisują się zarówno metaliczne dodatki, jak i szklane tafle nad blatem roboczym. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Czerń i biel zabudowy kuchennej doskonale ze sobą współgrają. W ten zgrany duet wpisują się zarówno metaliczne dodatki, jak i szklane tafle nad blatem roboczym. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
04 lut 2014 05:06

Meble na wysoki połysk. W 2014 roku to ciągle hit!

Niewielkie mieszkanie zostało zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Dominantą stylistyczną stał się tu nieśmiertelny duet bieli i czerni – barw uniwersalnych, ponadczasowych i doskonale sprawdzających się w każdym wnętrzu.

Dozowanie ich wymaga jednak dużo wyczucia i zdyscyplinowania. Dobrze wiedział o tym proj. Michał Mikołajczak, który zabawy czernią i bielą opanował do perfekcji. To za jego sprawą niedużych rozmiarów kawalerka stała się wnętrzem przestronnym, reprezentacyjnym, a przy tym w pełni funkcjonalnym.

Strefa dzienna bez podziałów

Już od progu wita nas świeża, czysta i lekka biel, zapraszając na salony. Pozbawiona ścianek działowych strefa dzienna płynnie przechodzi w hall, tworząc jedną w pełni zoptymalizowaną całość. Urządzono ją zgodnie z duchem minimalizmu, ograniczając ilość elementów wyposażenia na rzecz ich niebanalnych form.

Biały, skórzany narożnik oraz skompletowany do niego stolik kawowy to właściwie jedyne meble w strefie wypoczynku. Ich stonowany charakter przełamują mocne, czerwone akcenty, które poprzez neutralne tło bieli oddziałują z ogromną siłą.

Podłoga z nadrukiem

Jednakże elementem najmocniej przyciągającym uwagę jest monochromatyczna podłoga, której wzór został zadrukowany anglojęzycznym tekstem całej książki. Rozwiązanie te całkowicie przełamuje jednostajny charakter bieli, czyniąc wnętrze oryginalnym, wyrazistym, wręcz zaskakującym. Także kuchnia ma reprezentacyjny charakter.

Od strefy wypoczynkowej oddziela ją jedynie barek śniadaniowy, będący też centrum jadalnianym. Utrzymany w bieli, wyraźnie odcina się od czarnej zabudowy dolnej. W niej ukryte zostały wszystkie niezbędne AGD włącznie z podblatową lodówką.

Kuchnia bez otwartych półek

By nie zaburzyć czystości aranżacji zrezygnowano tu z otwartych półek, a szafki górne umieszczono tylko na jednej ze ścian z zabudową dolną w kształcie litery L. Nie znaczy to jednak, że brak tu miejsca na przechowywanie kuchennych akcesoriów. Wręcz przeciwnie – w całości zamknięta zabudowa pozwoliła na bardziej ergonomiczne wykorzystanie dostępnej powierzchni.

Stylistyczną kulminację wystroju całego wnętrza stanowi łazienka. Odnajdujemy tu zarówno zgrany duet bieli i czerni, jak i prostotę oraz minimalizm form. Jedynie czerwień zastępuje energetyzujący pomarańcz, sprzyjający relaksacji i pobudzający zmysły.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH