Na styku aneksu kuchennego i salonu stanął masywny stół wykonany z drewna palisandrowego. Ciężką i prostą linię stołu odciążają nieco „falujące” krzesła projektu Vernera Pantona (Verpan) oraz ogromny plakat z rozpędzonym Porsche, który dodaje wnętrzu dynamizmu i zdecydowanego, męskiego charakteru. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Na styku aneksu kuchennego i salonu stanął masywny stół wykonany z drewna palisandrowego. Ciężką i prostą linię stołu odciążają nieco „falujące” krzesła projektu Vernera Pantona (Verpan) oraz ogromny plakat z rozpędzonym Porsche, który dodaje wnętrzu dynamizmu i zdecydowanego, męskiego charakteru. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 sie 2013 10:59

Męska rzecz

Mieszkanie młodego, dynamicznego mężczyzny: nowoczesne, energetyzujące, o zdecydowanym i intrygującym charakterze. Wypełnione designerskimi meblami oraz odważnymi detalami robi wrażenie prawdziwego męskiego „gniazdka”.

Nie trzeba być szczególnie wnikliwym obserwatorem, aby zgadnąć, że właścicielem tej przestrzeni jest wielbiciel motoryzacji. Fotografie super szybkich samochodów Porsche, to główny motyw, który pojawia się niemal na każdym kroku. Największy z nich wita nas już przy wejściu – na drzwiach szafy przesuwnej w korytarzu. Ten mocny akcent jest też widoczny na ścianie nieopodal stołu jadalnianego, dzięki czemu całość nabiera spójności i zdecydowanego charakteru.

Zainspirowany podróżami

Salon, jadalnia i kuchnia tworzą otwartą przestrzeń. Najwyraźniejszą strefę stanowi tu część salonowa, w której prym wiedzie skórzany, pikowany zestaw wypoczynkowy oraz ustawiony na środku designerski stolik kawowy. Właściciel to wielbiciel kina o wyjątkowym poczuciu estetyki, stąd nie mogło tu zabraknąć odpowiednio zaaranżowanego kącika kinowego. Projektant zaproponował więc oryginalną zabudowę z paneli dębowych, na środku której zawisł ogromny ekran telewizora oraz minimalistyczna szafka. Śnieżnobiały mebel doskonale koresponduje z otaczającymi ją białymi kamieniami wypełniającymi specjalnie zaprojektowaną w podłodze niszę oraz przezroczyste donice z kaktusami. Jak się okazuje kamyki te mają nawet swoją legendę. Sprowadzono je bowiem z Greckiej wyspy Thasos, którą zwiedzał kiedyś rozkochany w żegludze i ... śnieżnej bieli Pan domu. Według zapewnień jednego z Greków kamienie te są „bielsze od bieli” stąd tak bardzo zaintrygowały właściciela, że postanowił znaleźć dla nich miejsce w salonie, tak, aby przypominały mu beztroskie i pełne przygód wyprawy.

W ukryciu

Ale salon to nie jedyne miejsce gdzie wiodącym kolorem jest biel. Minimalistyczne, pozbawione uchwytów fronty szafek kuchennych również przybrały tę barwę, dzięki czemu całość sprawia wrażenie lekkości. Jedynym wyraźnym elementem w kuchni są ogromne płytki w ceglastoczerwonym kolorze, które zabezpieczają ściany w okolicach blatów roboczych oraz intensywnie czerwony stojak na noże i doniczka z kwiatem stojąca w oknie. Srebrne wykończenia szafek zlewają się ze stojącymi na widoku sprzętami, zlewozmywakiem, czy oryginalnymi srebrnymi kontaktami w stylu retro. Wszystko inne: od lodówki, przez piekarnik, czy zmywarkę zostało skrzętnie ukryte za frontami szafek, dzięki czemu kuchnia jest bardzo funkcjonalna, ale nienarzucająca się. Takie rozwiązanie w pełni zadowoliło właściciela, który jak sam przyznaje nigdy wielbicielem gotowania nie był i często jada poza domem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH