Nad narożną sofą w salonie zamontowano panel (płyta gipsowo-kartonowa) z ukrytą świetlówką. Ścianę zdobi oryginalna tapeta nawiązującą wzorem do op-artu (Ulf Moritz). Pokryła ona ścianę w salonie, kuchni i także w sypialni. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Nad narożną sofą w salonie zamontowano panel (płyta gipsowo-kartonowa) z ukrytą świetlówką. Ścianę zdobi oryginalna tapeta nawiązującą wzorem do op-artu (Ulf Moritz). Pokryła ona ścianę w salonie, kuchni i także w sypialni. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 gru 2009 13:41

Męskie terytorium

Bez ostrych barw i z rozsądnymi kontrastami. Tu użyteczność przeważa nad dekoracyjnymi szaleństwami, a każdy detal świadczy, że to typowo męskie mieszkanie.

Dla kogoś, kto prowadzi nocny tryb życia dzienne odsypianie może być problemem. Zwłaszcza, gdy mieszka się w centrum Warszawy. Z takim problemem spotkał się Jędrzej, którego nową 50-metrową kawalerkę trzeba było dostosować do snu w trakcie dnia i pracy w nocy. Pomogli mu w tym architekci Magdalena Pawluk i Maciej Twaróg z pracowni „arcy projekt” – stworzyli wygodną kryjówkę przed światem zewnętrznym. 

- Pierwotnie mieszkanie składało się z trzech pokoi, kuchni, łazienki i osobnego WC. Było jednak w bardzo złym stanie. Praktycznie wszystko nadawało się do wymiany – opowiada Magdalena Pawluk.

Remont był totalną metamorfozą. Wyrywanie starej podłogi, wymiana okien, parapetów, drzwi i kaloryferów. Zburzenie wszystkich niepotrzebnych ścian. Kontrolowana rewolucja opłaciła się... Ciasne pokoiki zamieniły się w duży pokój dzienny z zaaranżowanym miejscem do pracy, otwartą kuchnią oraz łazienką, przez którą przechodzi się do sypialni.

Dla relaksu

Zastosowanie jasnych, neutralnych barw powoduje, że ograniczona przestrzeń nie zacieśnia się, a żaluzje w oknach nie przepuszczają ostrego, słonecznego światła – to sprzyja odpoczynkowi. W pokoju dziennym widać wyraźnie jak korzystne jest to zestawienie. Stonowany beż ścian i podłogi wyłożonej panelem imitującym drewno jesionu, doskonale komponują się z szarą ścianą pokrytą op-artową tapetą. To kojące połączenie, które nie drażni oczu ostrością barw. Nieagresywnie kontruje je śliwkowy komplet wypoczynkowy z alkantary. Miękki materiał, z którego jest wykonany, oraz duża ilość poduszek sprawiają, że wręcz chce się na nim wygodnie rozsiąść. Doskonale sprawdza się też w roli miejsca na drzemkę czy fotela dla kinomana... Dlaczego? O tym opowiemy za moment.

I dla pasji

Teraz zwróćmy uwagę na drobiazgi: na parapecie, który pełni rolę półki, albo na stalowo-szklanym stoliku kawowym przy wypoczynku znajdują się modele motorów, albumy poświęcone motoryzacji – przejaw zainteresowań gospodarza. Można też dostrzec figurki, wytwór sztuki tubylczej z Nowej Zelandii: miejsca, które fascynuje Jędrzeja i inspiruje do kolejnych życiowych decyzji. Dowody jego pasji rozsiane są po całym mieszkaniu – kupuje je na aukcjach internetowych albo w galerii przyjaciela. Nie tylko motoryzacja i sztuka interesuje Jędrzeja, jego pasją jest też film. Ale dla zapalonego kinomana telewizor to za mało. Dlatego obok wnęk ze sprzętem RTV zamontowano zwijany ekran, a pod sufitem zawieszono rzutnik. Wystarczy tylko rozsiąść się na kanapie (wokół ustawiono kolumny), by poczuć się jak w kinie. Salon i kuchnia w zasadzie stanowią jedność. Rozdzielają je meble i inny rodzaj materiału podłogowego, w strefie kuchennej królują beżowe płytki gresowe. Kilka hokerów, zachęcających by przysiąść na drinka, ustawiono przy szafce z nadstawką barową z granitu. Pełni ona nie tylko typowo kuchenne funkcje, ukryto w niej także pralkę. W pozostałe meble (zaprojektowane specjalnie do tego mieszkania) umiejętnie wmontowano resztę sprzętu AGD.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • zainteresowana, 2011-07-10 15:16:27

  Męskie nowoczesne wnętrze. Super
 • mysza, 2011-03-04 10:44:28

  ja tez ciekawa jestem skad pochodzi kanapa? idelny rozmiar do mojego salonu i ''potrzeb''
 • doris, 2010-11-14 11:08:02

  Podoba mi sie bardzo kanapa narozna mozna wiedziec jaka to firma  Calosc super

 • Seba, 2010-05-10 09:47:39

  Nowoczesny styl, bardzo mi się podoba

POLECAMY W SERWISACH