Projekt i zdjęcia: Kasia Kokot (Pracownia Inside)

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Projekt i zdjęcia: Kasia Kokot (Pracownia Inside)
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
16 maj 2018 12:22

Metamorfoza kawalerki - ciekawy projekt w budynku z wielkiej płyty

Duży odsetek Polaków wciąż mieszka w budynkach z wielkiej płyty. Wnętrza te często są zaniedbane i zniszczone. Tak też było w tym przypadku.

Przeznaczona na wynajem kawalerka przeszła kompletną metamorfozę. Zamiarem projektantki było nawiązanie do charakteru budynku we wnętrzu. Gdzie jak nie w wielkiej płycie ma się znaleźć przestrzeń wykończona betonem, a instalacje elektryczne mogą iść po ścianach z widocznymi mocowaniami?

Z drugiej strony zamiłowanie właścicieli do elementów retro pozwoliło projektantom "rozbić" surowy klimat wnętrza. W efekcie powstało mieszkanie, które jest zarazem zimne, jak i przytulne. Szare, aczkolwiek kolorowe. Tak jak niegdyś wielofunkcyjność wnętrza była ważna u modernistów, którzy zaprojektowali dzielnicę Wrocław Południe, tak i w tej przestrzeni mamy do czynienia z mnogością funkcji. Na około 40 m kw. udało się zmieścić salon z aneksem kuchennym, sypialnię, garderobę oraz łazienkę. Potencjał starego, zniszczonego wnętrza został wydobyty i obecnie służy nowym lokatorom.

Projekt Katarzyny Kokot z Pracowni Inside zdobył 3. miejsce w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja dolnośląska.

Zobacz inne projekty nagrodzone w konkursie!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH