W salonie dominują stonowane barwy, a prym wiodą szarości. Szary jest komplet wypoczynkowy, ściana w jadalni, powierzchnia za TV, a nawet dywan. Wnętrze ożywiają ciepłe akcenty w kolorze drewna i czarne elementy. Projekt: KNQ Associates. Fot. KNQ Associates.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

W salonie dominują stonowane barwy, a prym wiodą szarości. Szary jest komplet wypoczynkowy, ściana w jadalni, powierzchnia za TV, a nawet dywan. Wnętrze ożywiają ciepłe akcenty w kolorze drewna i czarne elementy. Projekt: KNQ Associates. Fot. KNQ Associates.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
20 sty 2015 08:22

Mieszkanie małej rodziny. Piękne i świeże wnętrze

Przyjazne domownikom, wygodne, ponadczasowe i dopasowane do potrzeb współczesnej rodziny. Tak w kilku słowach można opisać to wnętrze, zaprojektowane przez KNQ Associates.

"Mieszkanie jest jak osobiste lustro" - to motto przyświecało architektom z pracowni KNQ Associates, kiedy projektowali wnętrze tego niewielkiego mieszkania dla małej rodziny. 

Najważniejszym celem było stworzenie przestrzeni, która odzwierciedla potrzeby i upodobania domowników. Będzie jednocześnie elegancka i współczesna, odpowiadająca zabieganemu stylowi życia domowników, a także nieskomplikowana i przyjemna w odbiorze. Personalizacja również stanowiła istotną kwestię w aranżacji wnętrza, dlatego też w sypialniach swobodne kolory zostały dobrane przez samych właścicieli. 

Ponieważ powierzchnia użytkowa mieszkania jest niewielka, dużą uwagę poświęcono stworzeniu przestrzeni, która mimo niewielkiego metrażu, byłaby komfortowa. Postawiono na otwartą strefę salonu i jadalni, usytuowanych w jednym rzędzie, a gabinet i sypialnie zlokalizowano w oddzielnych pomieszczeniach. Przestrzeń mieszkania optycznie powiększa lustro w niewielkiej strefie wejścia.

Dekoracje mieszkania są oszczędne, z wyraźnym ukłonem w stronę minimalnej stylistyki. Zamiast licznych akcesoriów, wnętrze zdobią powierzchnie o interesujących formach. Pierwszą z nich, widzianą już po wejściu do mieszkania, jest efektowne, ażurowe przepierzenie, oddzielające przestrzeń jadalni od strefy wejściowej. W sypialniach rolę dekoracji pełnią pikowane, tapicerowane zagłówki. 

W salonie i jadalni postawiono na stonowane szarości i jasne brązy, tworzące przyjemną dla oka, relaksującą kompozycję. W sypialniach zastaniemy turkusy i śliwkowe fiolety, nasycające przestrzeń kolorem. 

Projekt: KNQ Associates.

Zdjęcia: KNQ Associates.

 

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Anna Sołomiewicz, 2015-01-28 14:58:12

  Półka na ścianę - CB2. Jeżeli chodzi o sofę... pochodzi z lokalnego sklepu z meblami w Singapurze :)
  Ale podobne modele można znaleźć wśród polskich marek u nas ;)
 • Madmoiselle, 2015-01-26 19:12:49

  Dokładnie, również pytam skąd wziąć komplet wypoczynkowy! :)
 • Asia, 2015-01-26 14:48:17

  Skąd wziąć taką półkę na ścianę? :)
 • larson, 2015-01-21 20:38:58

  Skąd ten komplet wypoczynkowy ? Marka ?

POLECAMY W SERWISACH