Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W salonie dominują stonowane barwy, a prym wiodą szarości. Szary jest komplet wypoczynkowy, ściana w jadalni, powierzchnia za TV, a nawet dywan. Wnętrze ożywiają ciepłe akcenty w kolorze drewna i czarne elementy. Projekt: KNQ Associates. Fot. KNQ Associates.

W salonie dominują stonowane barwy, a prym wiodą szarości. Szary jest komplet wypoczynkowy, ściana w jadalni, powierzchnia za TV, a nawet dywan. Wnętrze ożywiają ciepłe akcenty w kolorze drewna i czarne elementy. Projekt: KNQ Associates. Fot. KNQ Associates.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 20 sty 2015 08:22 (aktualizacja: 22 sty 2015 08:40)

Mieszkanie małej rodziny. Piękne i świeże wnętrze

Przyjazne domownikom, wygodne, ponadczasowe i dopasowane do potrzeb współczesnej rodziny. Tak w kilku słowach można opisać to wnętrze, zaprojektowane przez KNQ Associates.

"Mieszkanie jest jak osobiste lustro" - to motto przyświecało architektom z pracowni KNQ Associates, kiedy projektowali wnętrze tego niewielkiego mieszkania dla małej rodziny. 

Najważniejszym celem było stworzenie przestrzeni, która odzwierciedla potrzeby i upodobania domowników. Będzie jednocześnie elegancka i współczesna, odpowiadająca zabieganemu stylowi życia domowników, a także nieskomplikowana i przyjemna w odbiorze. Personalizacja również stanowiła istotną kwestię w aranżacji wnętrza, dlatego też w sypialniach swobodne kolory zostały dobrane przez samych właścicieli. 

Ponieważ powierzchnia użytkowa mieszkania jest niewielka, dużą uwagę poświęcono stworzeniu przestrzeni, która mimo niewielkiego metrażu, byłaby komfortowa. Postawiono na otwartą strefę salonu i jadalni, usytuowanych w jednym rzędzie, a gabinet i sypialnie zlokalizowano w oddzielnych pomieszczeniach. Przestrzeń mieszkania optycznie powiększa lustro w niewielkiej strefie wejścia.

Dekoracje mieszkania są oszczędne, z wyraźnym ukłonem w stronę minimalnej stylistyki. Zamiast licznych akcesoriów, wnętrze zdobią powierzchnie o interesujących formach. Pierwszą z nich, widzianą już po wejściu do mieszkania, jest efektowne, ażurowe przepierzenie, oddzielające przestrzeń jadalni od strefy wejściowej. W sypialniach rolę dekoracji pełnią pikowane, tapicerowane zagłówki. 

W salonie i jadalni postawiono na stonowane szarości i jasne brązy, tworzące przyjemną dla oka, relaksującą kompozycję. W sypialniach zastaniemy turkusy i śliwkowe fiolety, nasycające przestrzeń kolorem. 

Projekt: KNQ Associates.

Zdjęcia: KNQ Associates.

 

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA