Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W salonie zrezygnowano całkowicie z tekstyliów na podłodze - przytulne, miękkie tapicerki mebli wypoczynkowych wystarczająco ocieplają aranżację. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

W salonie zrezygnowano całkowicie z tekstyliów na podłodze - przytulne, miękkie tapicerki mebli wypoczynkowych wystarczająco ocieplają aranżację. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 24 kwi 2016 17:21 (aktualizacja: 24 kwi 2016 17:22)

Mieszkanie w bloku. Zobacz przytulne wnętrze dla rodziny

Mieszkanie w bloku zostało zaprojektowane dla rodziny z dziećmi, dlatego panuje w nim przytulna atmosfera.

Właścicielka mieszkania lubi stonowane kolory, dlatego też we wnętrzu dominują beże, brązy i szarości, okraszone odrobiną fioletu w przestrzeni sypialni. Całość utrzymano we współczesnej stylistyce - jest nowocześnie, ale nie sterylnie. Ciepłymi akcentami są drewniana podłoga, tapicerowane meble oraz duża dawka drewnianego dekoru w kuchni. 

Sercem mieszkania jest otwarta strefa dzienna, w obrębie której urządzono kuchnię, przesłoniętą półwyspem, oddzielającym ją od jadalni dla sześciu osób. Ta z kolei sąsiaduje bezpośrednio z przestronnym salonem i prowadzącym do pozostałych pomieszczeń mieszkania przedpokojem. 

Na ścianie przy wejściu do łazienki zawisły oprawione fotografie Wenecji, utrzymane w kolorze sepii. Motyw marynistyczny wraz z wyznaczoną przez zdjęcia kolorystyką jest kontynuowany również po wejściu do salonu kąpielowego. Prowadzą do niego drewniane drzwi w ciepłym wybarwieniu, które w górnej części skrzydła zdobi przeszklenie, przywodzące na myśl okna w kajutach marynarskich. Wewnątrz łazienki panują kolory niczym ze starej fotografii, a ich elegancki wyraz podkreśla wzorzysta tapeta na ścianach.

Wzorzyście jest również w sypialni - zarówno za sprawą zwierzęcego motywu w postaci tapicerowanego fotela w pręgi zebry oraz grafitowo-antracytowych ścian i zasłon, które zdobią roślinne wzory. To jednak designerski żyrandol pod sufitem przyciąga wzrok i nadaje ton całemu pomieszczeniu. 

W całym mieszkaniu panuje przytulny, domowy klimaty - aż chce się tutaj zamieszkać.

Projekt: arch. Małgorzata Galewska.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

 

PROJEKTANT

Małgorzata Galewska

Epoca - Pracownia Projektowa

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA