Stonowana, surowa stylistyka pokoju dziennego to głównie zasługa kolorystyki mebli, ścian i dodatków, dobranej przez projektantów z żelazną konsekwencją. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Stonowana, surowa stylistyka pokoju dziennego to głównie zasługa kolorystyki mebli, ścian i dodatków, dobranej przez projektantów z żelazną konsekwencją. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 kwi 2012 14:31

Modernizm w wersji mini

Stworzyć wnętrze pokazowe, które z założenia ma zachęcić do inwestycji i pokazać możliwości aranżacji przestrzeni mieszkalnej, nie jest łatwo. Zwłaszcza, kiedy do dyspozycji mamy zaledwie 40 m2.

Niewielkie mieszkanie powstało jako wnętrze pokazowe – dla inwestora, firmy Inwest-Comfort zaprojektowali je Katarzyna i Michał Dudko z gdyńskiej pracowni Formativ.
Jak każde mieszkanie pokazowe, w założeniu miało być wzorcowym przykładem zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej, projektanci mieli zatem całkowitą swobodę w aranżacji i doborze wyposażenia – od mebli po dodatki i akcesoria dekoracyjne. Powstało wnętrze wyraźnie nawiązujące do modernizmu, nowoczesne, nawet powściągliwe, a przy tym naznaczone rysem indywidualizmu.

To idealny przykład, w jaki sposób powiększyć optycznie niewielką przestrzeń, a także uczynić ją maksymalnie funkcjonalną. Pokój dzienny tworzy całość z niewielkim aneksem kuchennym – dzięki dyskretnemu przepierzeniu w postaci szklanej przegrody w stalowej czarnej ramie udało się jednak część kuchenną nieco wyodrębnić, a także zasłonić strefę przygotowywania posiłków. Głównym akcentem jest tu z pewnością stół z lakierowanej na biało płyty MDF, wykonany, podobnie jak zabudowa kuchni oraz wiele innych mebli, na zamówienie w gdyńskiej firmie Womeb. Nowoczesne czarne krzesła (Duka) dodają mu modernistycznego sznytu.

Mieszkanie pokazowe stworzone zostało jako przykład przestrzeni dla młodej, dynamicznej osoby, która zapewne rzadko spędza czas w kuchni, projektanci postarali się jednak, aby zabudowa kuchenna oferowała dużą strefę przechowywania, a przy stole mogło pomieścić się wielu gości. Bezuchwytowe fronty z fornirowanego drewna teakowego oraz blat roboczy z czarnej płyty MDF sprawiły, że kuchnia nabrała nowoczesnego, „męskiego” wyglądu.

Ozdobą nieco minimalistycznego i surowego pokoju dziennego są niezwykłe obrazy autorstwa arch. wnętrz Agaty Ziółkowskiej. Malowane przez artystkę na płytach MDF (co ciekawe, najpierw płyty zostały zamontowane na miejscu, a dopiero później powstały na nich obrazy) i podświetlone taśmami LED, sprawiają, że mieszkanie nabiera indywidualnego charakteru. Uzupełnieniem są nawiązujące do nich kolorystycznie zasłony i firanki.

Prosta kanapa (Mebelplast), minimalistyczny stolik kawowy (Moma Studio) i korespondujący z całością fotel (Noti) dodają całości nieco industrialnego uroku. Sypialnia, zaprojektowana w podobnej tonacji kolorystycznej, to królestwo spokoju, prostoty i bieli, ożywionej zielenią.

Tapicerowany zagłówek podświetlono taśmami LED – dzięki temu rozwiązaniu zyskano bardziej intymne źródło oświetlenia – rzecz w sypialni bardzo pożądaną, a jednocześnie udało się uniknąć buduarowej stylistyki i zachować spójność stylistyczną z resztą mieszkania. Podobnie w łazience – konsekwencja kolorystyczna (biel i grafit) i staranny dobór i rozplanowanie wyposażenia sprawiły, że niewielkie wnętrze jest maksymalnie funkcjonalne.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • meblolandnet-pl, 2012-10-15 08:17:59

    ciekawa propozycja :)
  • bestsale-pl, 2012-05-08 18:53:49

    sliczne kolory tkanin ! polecamy

POLECAMY W SERWISACH