Imponujących rozmiarów przeszklenie zastosowane w południowej ścianie nośnej domu pięknie doświetla salon i dodaje wnętrzu szyku. Lniane zasłony szyte na zamówienie jeszcze ten efekt podkreślają. Fot. Green Canoe.

Zobacz galerię [23 zdjęć]

Imponujących rozmiarów przeszklenie zastosowane w południowej ścianie nośnej domu pięknie doświetla salon i dodaje wnętrzu szyku. Lniane zasłony szyte na zamówienie jeszcze ten efekt podkreślają. Fot. Green Canoe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
11 marz 2014 05:56

Modny czekoladowy brąz: pomysł na aranżację wnętrza

Właściciele chcieli mieć dom przestronny, dobrze doświetlony i w stonowanych kolorach. Wszystko to udało się osiągnąć w eleganckim wnętrzu zaaranżowanym w smakowitych odcieniach czekolady.

Inwestorzy kupili gotowy projekt domu, ale do prac nad ostatecznym wizerunkiem wnętrz wybrali aż dwie pracownie architektoniczne z Trójmiasta. Pierwsza z nich - Atelier Architektury  - zaproponowała generalną koncepcję aranżacji. Arch. Robert Mielniczek przekonał inwestorów do wizji przenikania się przestrzeni. Efekt ten uzyskano dzięki konsekwentnej spójności materiałów i zastosowaniu punktowego oświetlenia rozmieszczonego w podwieszanych sufitach. Zabieg ten scalił wizualnie wszystkie pomieszczenia w jedno. 

Z zewnętrznej części domu "pożyczono" do środka klinkier, który zastosowano na niektórych ścianach. Granicę pomiędzy salonem a ogrodem pomogło zatrzeć także imponujących rozmiarów przeszklenie, wpuszczające bez ograniczeń światło dzienne. 

Kuchnia w nowoczesnym stylu

Część kuchenno-jadalniana utrzymana jest w minimalistycznym nowoczesnym klimacie, z akcentem industrialnym w postaci sprzętów ze stali nierdzewnej. Czekoladowej kuchennej zabudowie lekkości dodają poziome srebrne uchwyty w szafkach i czarno-biała tapeta. 

Przestrzeń nad blatem roboczym wypełniają szafki o półprzezroczystych frontach w mlecznym kolorze. Niewielki barek wytycza granicę pomiędzy kuchnią a jadalnią. 

Minimalistyczna część wypoczynkowa

Brak ozdób i nieliczne meble to celowy zabieg, który miał podkreślić oszczędną aranżację domu. Pomogła w tym pracownia projektowa Studio Forma, która wprowadziła do wnętrza nowoczesny szlif.projektanci zaproponowali meble do części wypoczynkowej i jadalnianej: szklane stoliki marki Kler w salonie, stół i krzesła Calligaris, lampa Mr Magoo nad stołem.

Nowoczesny charakter został zarysowant również w części nocnej, utrzymanej w tonacjach beży i czekolady. Dzięki tym zabiegom dom sprawia wrażenie ciepłego i przyjaznego. Wspólnymi siłami udało się stworzyć przestrzeń, do której aż chce się wracać.

Tekst i stylizacja: Green Canoe. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ola, 2014-04-03 15:32:28

    Jak wyglada projekt tego domu z zewnątrz?
  • Ola, 2014-04-03 15:31:14

    Jak wyglada projekt tego domu z zewnątrz?

POLECAMY W SERWISACH