MMM Corones to najnowsze i ostatnie muzeum w szeregu Messner Mountain Museum znajdujące się na szczycie płaskowyżu Kronplatz w Dolomitach. Zostało zaprojektowane przez światowej sławy architektów Zahę Hadid i Petera Irmschera. Fot. Rockfon

Zobacz galerię [10 zdjęć]

MMM Corones to najnowsze i ostatnie muzeum w szeregu Messner Mountain Museum znajdujące się na szczycie płaskowyżu Kronplatz w Dolomitach. Zostało zaprojektowane przez światowej sławy architektów Zahę Hadid i Petera Irmschera. Fot. Rockfon
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
11 kwi 2017 11:10

Muzeum w górze - zachwycający obiekt autorstwa Zahy Hadid i Petera Irmschera

MMM Corones to najnowsze i ostatnie muzeum w szeregu Messner Mountain Museum znajdujące się na szczycie płaskowyżu Kronplatz w Dolomitach. To niezwykłe, wbudowane w górę muzeum poświęcone jest alpinistom, którzy stworzyli historię wspinaczek wysokogórskich.

Muzeum Corones zostało zaprojektowane przez światowej sławy architektów Zahę Hadid i Petera Irmschera. Budynek doskonale wtapia się w otoczenie i płynnie łączy z górą, respektując otaczający krajobraz.

Jedność z górą

Zainspirowany górą, główny projektant, Peter Irmscher przeniósł szorstkość skały do wnętrza muzeum, zapewniając w ten sposób ciągłość wizualną. Projekt został całkowicie podporządkowany zespoleniu wnętrza z naturą – mówi Peter Irmscher. 

Ponieważ miejsce to jest często odwiedzane przez narciarzy i turystów, podczas projektowania duży nacisk położono na właściwą akustykę. - Wiedzieliśmy, że goście będą odwiedzać muzeum, mając ze sobą sprzęt narciarski i będzie powstawało z tego powodu dużo hałasu – mówi Peter Irmscher. Aby temu zapobiec i uczynić muzeum MMM Corones cichym miejscem, zaangażowaliśmy do projektu inżyniera ds. akustyki -dodaje.

Powierzchnie wyciszające

Nie chcąc rezygnować z wizji monolitycznej konstrukcji, architekci wybrali płyty sufitowe Rockfon Mono  Acoustic, ponieważ idealnie pasowały do charakteru góry i pozwoliły na uzyskanie komfortu akustycznego pomimo twardych powierzchni. -

Trendy we współczesnej architekturze to materiały surowe i jednolite powierzchnie. Produkty Rockfon Mono Acoustic doskonale odpowiadają tym trendom i możliwościom projektowania z uwzględnieniem akustyki – mówi architekt.

Ponad 1000 m² sufitu Rockfon Mono Acoustic pozwoliło projektantowi zrealizować koncepcję artystyczną i pokonać akustyczne wyzwanie monolitycznej architektury. Całość satysfakcjonuje twórców i zachwyca odwiedzających.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH