Meble kuchenne wykonano na zamówienie według projektu architekt. Prostą formę zabudowy urozmaica interesujące zestawienie frontów: w fornirze teakowym (szafki dolne) oraz lakierowanych w kolorze grafitowym i pomarańczowym. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Meble kuchenne wykonano na zamówienie według projektu architekt. Prostą formę zabudowy urozmaica interesujące zestawienie frontów: w fornirze teakowym (szafki dolne) oraz lakierowanych w kolorze grafitowym i pomarańczowym. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
31 sie 2011 11:10

Na mojej planecie

Może gdzieś tu jeszcze drzemie Mały Książę, a może to już kolejna epoka, oddalona o milion lat świetlnych od jego spotkania z Różą. Nie ma jednak wątpliwości, że mieszkańcy tego domu odczuwają wciąż inspiracje kosmosem, ale i baśnią – każdego dnia, na swojej własnej planecie...

Bardzo nowoczesny, duży dom położony jest na Śląsku, z zewnątrz jednak kojarzy się ze stylem skandynawskim. Prosta, odważna bryła budynku, przestronne okna decydują o wyjątkowości jego architektury. Jednak dopiero po przekroczeniu progów okazuje się, że wnętrza wnoszą dodatkowe „niespodzianki”, a proste formy i kompozycje brył tworzą interesującą całość.

Na dwóch poziomach

Architekt Anna Superniok stworzyła odważną przestrzeń do życia trzyosobowej rodzinie: młodemu małżeństwu z dzieckiem. Reprezentacyjną część, otwartą na gości, stanowi parter, gdzie zrezygnowano z zamykania wnętrz, a przestrzeń tworzą płynnie przechodzące strefy: salonu, jadalni i kuchni. Na piętrze natomiast znalazły się wnętrza prywatne, intymne: sypialnia, pokój dziecka oraz gabinet do pracy. Te dwa poziomy nie są jednak mocno rozgraniczone – przenikają się w sposób szczególny. Taki układ wyznacza niebanalna, odważna konstrukcja schodów – pomysł pana domu, który na co dzień pracuje ze stalą i to w industrialnej stylistyce dostrzega bezsprzeczną urodę! Schody kręte jak spirala i wydawałoby się o lekkiej konstrukcji, wykonane są ze stali lakierowanej proszkowo. Do tego podest i stopnie z litego drewna, które dodają nieco ciepła. Ten fabryczny, industrialny klimat potęguje hojnie zastosowany przez architekt – beton. Do tej pory postrzegany przede wszystkim jako materiał budowlany, w nowoczesnym wnętrzu staje się intrygującym elementem wykończeniowym – swoistym dekorem. Architekt Anna Superniok wraz projektantem Michałem Sygutem wykonała własnoręcznie tę dekoracyjną ścianę, nadając jej formę wielkich betonowych płyt.

Jak z kosmosu

Subtelnym akcentem, nieco „osładzającym” chłód surowego materiału stały się wykonane specjalnie dla tego wnętrza panele z biało-czarnym nadrukiem lasu. Motywy zostały powielone: grafika lasu pojawia się również na szklanych taflach przy stole w jadalni oraz wraz z pasem betonu na ścianie za kominkiem. Charakter wnętrza podkreśla rozmieszczone w kilku miejscach zróżnicowane oświetlenie: proste oprawy we wnękach sufitu malowanych na czarno, wiszące lampy o technicznym sznycie nad stolikiem kawowym i stołem jadalnianym. Ten nieco kosmiczny, spowity szarością parter, jak z tajemniczych podróży Małego Księcia, to tylko wstęp do królestwa Róży. Serpentynowe schody prowadzą na piętro o znacznie subtelniejszej aurze, gdzie dekoracyjną rolę przejmują błyskotki i świeże kolory. W sypialni nowoczesność zabarwiona jest bowiem stylem glamour. Pojawiają się tu: tapeta z ornamentem, żyrandol z kryształkami, lustro w ażurowej, owalnej ramie o barokowym stylu. Łazienkę natomiast ubarwiają dodatki w intensywnym, zielonym odcieniu oraz roślinne dekory na panelach ze szkła. Gabinet w dużej mierze wydaje się podtrzymywać nowoczesny (obecny na parterze) styl, jednak tutaj dodano jeszcze odrobinę pop artu. Na ścianie za biurkiem pojawia się tapeta w koła, która ma wibrującą moc, a tuż o krok idealna dla niej towarzyszka – lampa Yellow Submarine. Żółte, odważne oświetlenie to przełamujący powagę gadżet, wprowadzający sporą dawkę humoru i energii. 

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • meblolandnet-pl, 2012-08-29 16:13:38

  kuchnia jest świetna... ) oranż bardzo energetyczny :)
 • bestsale-pl, 2012-08-16 18:19:13

  surowy :) z klasą :)
 • venus-meble-eu, 2012-06-12 08:06:00

  bardzo nam sie podoba :) rzadko mozna napotkać takie wnętrze dla wymagających :)
 • aga, 2011-09-30 12:13:27

  bardzo podoba mi się podłoga w kuchni i salonie. Czy ktoś mógłby zdradzić co to takiego?
 • taka jedna, 2011-09-17 11:46:15

  Dom w stylu bardzo męskim, taki chłód, stanowczość. Podoba mi się gabinet :)

POLECAMY W SERWISACH