Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Pokój dzienny funkcjonalnie podzielony został na trzy części. Jest tu kuchnia, jadalnia oraz część wypoczynkowa. Fot. Bartosz Jarosz.

Pokój dzienny funkcjonalnie podzielony został na trzy części. Jest tu kuchnia, jadalnia oraz część wypoczynkowa. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 22 lis 2013 14:12

Nadmorska przystań w Sopocie

Przez większą część roku stoi pusty. Nikt na stałe tu nie mieszka. Wszystko zmienia się jednak w weekendy i wakacje. Wówczas ten sopocki apartament tętni życiem.

Ania i Michał kupili mieszkanie w Sopocie, bo nie mieli ochoty, siły ani czasu, aby za każdym razem, wracając nad polskie morze, szukać kolejnego hotelu na nocleg. Było to męczące szczególnie przez dłuższych pobytach z dwóją dzieci – wspominają właściciele. Chcieli mieć miejsce, do którego będą mogli przyjechać w każdej chwili i o każdej porze. Miejsce zarówno na wspólne rodzinne wakacje z dziećmi, jak i na wypad tylko we dwoje. Ale też miejsce, gdzie zapach i kolory morza przez cały rok przyjemnie pobudzają zmysły.

W objęciach błękitu

Wnętrze, zaprojektowane przez Annę Sokołowską takie właśnie jest. Proste i funkcjonalne, ale nawet w najdrobniejszym szczególe wydobywające jego nadmorski, wypoczynkowy charakter. Stąd dominującym kolorem jest tu marynistyczny błękit – raz jasny i słoneczny, innym razem głęboki i burzowy. Pięknie prezentuje się w otoczeniu bieli i ciepłych, naturalnych kolorów drewna.

Ten wyjątkowy, nadmorski klimat buduje jednak nie tylko zastosowane kolorystyka, ale także dwa główne elementy dekoracyjne – fototapeta w łazience, przenosząca w podwodny świat pulsujący tysiącem kolorów oraz ogromna (na całą ścianę) fototapeta w pokoju dziennym, która z kolei przywodzi na myśl letnie rejsy po zatoce. Apartament jest niewielki, jednak czteroosobowej rodzinie jego metraż w zupełności wystarczy. Znajduje się tu zarówno przestronny pokój dzienny, jak i dodatkowa, oddzielna sypialnia. I oczywiście spora łazienka z wanną.

Układ wielofunkcyjny

W pokoju dziennym wydzielone zostało miejsce na kuchnię, jadalnię oraz strefę wypoczynkową z funkcją dodatkowego spania. Zapewnia ją rozkładany narożnik. Dzięki temu właściciele zyskują powierzchnię do spania dla gości lub dla siebie, kiedy dzieci zajmują osobną sypialnię – opowiada Anna Sokołowska.

Część wydzielona na kuchnię doskonale wpisuje się we wspólną przestrzeń, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom nie staje się głównym, dominującym elementem wnętrza. Dokładnie tak, jak chcieli Ania i Michał. Ulokowana we wnęce stworzyła czysty układ liniowy, który wyznaczył jej granice i dodał lekkości. Efekt ten potęguje także, wykonana z płyty MDF lakierowanej na biało w połysku, zabudowa kuchenna. Jej fronty odbijają światło, pięknie rozpraszając je w całej strefie dziennej, a dodatkowo optycznie powiększają niewielką przestrzeń.

Monochromatyczność bieli przełamuje ciemnoniebieski kolor szkła zabezpieczającego powierzchnię nad blatem między zabudową górną a dolną. Jego właściwy odcień możemy obserwować, gdy włączy się oświetlenie pod szafkami wiszącymi. Wydobyta w ten sposób, bardziej jaskrawa barwa jest dopełnieniem bogatej palety odcieni niebieskiego, wyeksponowanych na dodatkach znajdujących się w całym apartamencie. Całość ocieplają bukowe blaty.

PROJEKTANT

Anna Maria Sokołowska

Dragon Art Pracownia Projektowa

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA