Komplet wypoczynkowy wybrano z katalogu firmy Etap, został on zakupiony wraz z krzesłami jadalnianymi w Centrum Witek. Nieopodal stołu umiejscowiono winiarkę Hoover. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Komplet wypoczynkowy wybrano z katalogu firmy Etap, został on zakupiony wraz z krzesłami jadalnianymi w Centrum Witek. Nieopodal stołu umiejscowiono winiarkę Hoover. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
17 maj 2012 13:44

Naturalne tropy

Piękno i funkcjonalność to najbardziej pożądane wyznaczniki każdego wnętrza. W przypadku tego domu projektantka zadbała, aby strona estetyczna była widoczna na pierwszym planie, zaś praktyczność ukryto tu i ówdzie w meblowych zabudowach, o których mają prawo wiedzieć przede wszystkim mieszkańcy.

Dom wielkości 180 m2 w malowniczym Starym Kraszewie to przystań Roberta i Renaty, a także ich dwóch synów. Ciche, spokojne osiedle otaczają zielone pola. Sielski klimat jest na wyciągnięcie ręki. Nie dziwi więc, że dom jest ekologiczny – panele solarne zasilają tu ciepłą wodę. Przyroda zza okna przenika zaś do wnętrza, gdzie naturalne materiały, a zwłaszcza drewno, są obecne na każdym kroku.

Jak w pałacu

Projektantka Dominika Grabowska miała ułatwione zadanie, bo pomysł dewelopera na ten dom był niemal w pełni trafiony. Dlatego mogła się skupić przede wszystkim na ciekawym wykończeniu. Już od drzwi wita gości nieco pałacowa stylizacja – pasiasta tapeta, a na jej tle lustro i siedzisko nawiązujące swą formą do antyków. W zwierciadlanym odbiciu możemy dojrzeć dębowe schody prowadzące na piętro, tłem stał się tu błękitny tynk strukturalny. Jednak idealne miejsce spotkań to salon połączony ze strefą jadalnianą, który z jednej strony jest ograniczony dużym oknem i wyjściem na ogród, a z drugiej - kominkiem wykończonym marmurem. Zwraca uwagę parkiet wykonany z deski dębowej podbejcowanej na biało, by uwydatnić słoje drewna.

Nawet kwiecista tapeta i kryształowy żyrandol są bliskie naturze. Zaadaptowane tu meble - komplet wypoczynkowy, stół oraz krzesła w jadalni - osobiście wybierał pan domu, który na każdym etapie był bardzo zaangażowany w budowę i aranżację wnętrza. Na jego życzenie pojawiła się również winiarka umieszczona nieopodal kuchni. W tym domu miejsce przygotowywania posiłków jest bardzo rozświetlone – za sprawą sporego okna, ale i białej zabudowy meblowej polerowanej na wysoki połysk, która, tak jak i inne meble w domu, została wykonana przez stolarnię „Stan Prof”. Biały kolor mebli kontrastuje z czarnym granitowym blatem „Star Galaxy” oraz szkłem Lacobel – oba materiały iskrzą się srebrzystymi opiłkami, zaakcentowanymi przez oświetlenie typu LED umieszczone w suficie podwieszanym (pasmo nad oknem).

Fiolety i drewno

Gdy na niebie pojawiają się prawdziwe gwiazdy, mieszkańcy relaksują się w komfortowym salonie kąpielowym. Pierwotnie były tam dwa pomieszczenia, ale projektantka postanowiła je połączyć w celu zwiększenia strefy relaksacyjnej. Szaro-białą mozaikę i grafitowe płytki gresowe zestawiono tu z białą ceramiką. Dla przeciwwagi ścianę tuż nad umywalką pomalowano na wrzosowo i zaakcentowano srebrzystym lustrem w stylizowanej ramie, ale uwagę przyciąga przede wszystkim teakowy blat oraz antyczny szezlong.

To dowód na zamierzoną spójność stylistyczną, jaką można zauważyć w tym domu - podobne siedzisko w holu również funkcjonuje na częściowo szarym tle (tapeta w paski). Podobnie jest z drewnem, które w postaci dębu, teaku czy wenge przewija się w całym domu. Także fiolet w różnych odcieniach obecny jest w salonie oraz łazience. A granit „Star Galaxy” pojawia się w kuchni i w toalecie. Jak widać, autorka projektu jest zwolenniczką wyjątkowo spójnych połączeń.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • venus-meble-eu, 2012-05-29 11:10:21

    fantastycznie zaaranżowany kącik jadalny!! :) świetny pomysł :)

POLECAMY W SERWISACH