Nieduże mieszkanie w nowoczesnym stylu. Projekt: Anna Nowak-Paziewska. Fot. Emi Karpowicz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Nieduże mieszkanie w nowoczesnym stylu. Projekt: Anna Nowak-Paziewska. Fot. Emi Karpowicz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 gru 2017 12:00

Niewielkie, dwupokojowe mieszkanie w nowoczesnym stylu

Chociaż dla młodego inwestora ważne były głównie prostota i funkcjonalność wnętrza, architekci dołożyli starań, aby było stylowe i eleganckie. Na miarę nowoczesnego dżentelmena.

Dla właściciela to niewielkie, dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 55 metrów kwadratowych z otwartą na salon kuchnią to pierwsze samodzielne lokum. Dlatego o pomoc w jego urządzeniu zwrócił się do architektów z pracowni MAFgrup. Sporo rozmawialiśmy o plusach i minusach różnych rozwiązań funkcjonalnych – opowiada arch. Anna Nowak-Paziewska. W efekcie wprowadziliśmy pewne zmiany lokatorskie, które deweloper wykonał według naszego projektu.

Przeniesione zostało wejście do sypialni. Znajdujące się wcześniej w korytarzu drzwi teraz znalazły się za aneksem kuchennym, który także zmienił swoje miejsce. Z wyznaczonego stanowiska pod oknem został przeniesiony wgłąb otwartej strefy dziennej. Dzięki tym zmiano w sypialni udało się wygospodarować miejsce na garderobę. Z kolei w strefie dziennej podział przestrzeni stał się bardziej klarowny. Architektom zależało na tym, aby przeniesiony aneks kuchenny, który stał się integralną częścią otwartej strefy dziennej zyskał elegancki i reprezentacyjny charakter. Meble wykonane z białego, lakierowanego MDF-u oraz bezuchwytowe fronty zapewniły kuchni minimalistyczny wygląd.

Skoncentrowana na jednej ścianie zabudowa kuchenna zyskała prawdziwie salonowy wygląd. Nawet strefa zmywania nie zdradza swego roboczego charakteru. Z białym zlewozmywakiem osadzonym w marmurowym blacie daje o sobie znać jedynie dzięki kontrastującym na tle białego szkła czarnym dodatkom – baterii oraz designerskiej lampie Beat Toma Dixona.

Granice kuchni dyskretnie wyznacza narożny półwysep. Jego podwyższona konstrukcja całkowicie przesłania strefę gotowania jednocześnie pełniąc rolę barku śniadaniowego. Narożny blat z wygodnymi hokeremi z powodzeniem – na wyraźne życzenie inwestora – zastępuje domownikom tradycyjny stół.

Aranżacja strefy dziennej bazuje na kontrastach i zaskakujących połączeniach. Wszystko zaczęło się od podłogi. Wymarzona przez właściciela drewniana podłoga z desek w ciemnym kolorze mogła wizualnie ograniczyć przestrzeń. Dlatego architekci zdecydowali, że pozostałe powierzchnie będą w kolorze białym. Lakierowanej zabudowie kuchennej wtóruje zabudowa w salonie, a pomalowana na biało cegła zdobi ścianę za kanapą.

Strefa relaksu emanuje zdecydowanym charakterem. Za sprawą kilku wyrazistych elementów i dodatku koloru wyraźnie odznacza się na tle otwartej strefy dziennej. Niektóre z elementów wystroju, jak ceglana ściana i pięknie wyeksponowany na niej industrialny grzejnik, wprowadzają loftowy klimat. Inne, jak modny stolik kawowy w ciemnym dekorze drewna wespół z meblami wypoczynkowymi – podkreślają stylowy, a nawet dystyngowany charakter wnętrza.

Pojawiające się jako akcenty w strefie dziennej stylowe dodatki, ciemny fornir oraz czarne akcenty zdominowały wystrój sypialni. Hotelowy styl wnętrza nie przesłania jego indywidualnego charakteru – to azyl nowoczesnego dżentelmena, który wygodę ceni równie wysoko, co dobry smak i styl. Tej nieco surowej, powściągliwej aranżacji domowej przytulności dodaje pikowany zagłówek zajmujący całą szerokość ściany. Sprawdza się również jako półka na ścienne dekoracje. Oryginalnie prezentuje się zamocowany na obiciu blat, który umieszczony w bliskim sąsiedztwie łóżka może pełnić rolę stolika nocnego jak i miejsca do pracy. Ukryta za frontami z ciemnego forniru garderoba znalazła miejsce w sypialni w efekcie zmian dokonanych w projekcie mieszkania.

W nowoczesnej, urządzonej z akcentem na wygodę łazience dominuje minimalistyczna biel pod postacią ceramiki sanitarnej oraz lakierowanej zabudowy. Czarna bateria oraz dodatki i akcesoria, które wskazują na męski charakter wnętrza można łatwo zastąpić kolorowymi, tym samym radykalnie zmieniając klimat pomieszczenia.

Projekt wnętrza: Anna Nowak-Paziewska, MAFgroup, www.mafgroup.pl

Tekst: Anna Usakiewicz. Zdjęcia i stylizacja: Emi Karpowicz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH