Telewizor (Loeve) zainstalowano na hi-techowym słupie. Rozwiązanie stanowcze, proste i co najważniejsze nie przytłaczające przestrzeni. Tak samo jest z fioletową ścianą w tle, która kryje w sobie półki oraz sprzęt nagłaśniający. Fot. Marta Znój.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Telewizor (Loeve) zainstalowano na hi-techowym słupie. Rozwiązanie stanowcze, proste i co najważniejsze nie przytłaczające przestrzeni. Tak samo jest z fioletową ścianą w tle, która kryje w sobie półki oraz sprzęt nagłaśniający. Fot. Marta Znój.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
29 gru 2009 09:01

Nowoczesna aranżacja: pokój jak z filmu science fiction

Mieszkanie „nie z tej ziemi”, osnute wokół kosmicznych motywów. Nic nie jest tu zwyczajne, bo nie byłoby zgodne ze stylem życia właściciela.

Zbieracz gwiazd zaprosił nas do swojego mieszkania, podzielonego na dwie przestrzenie. Strefy kuchenno-salonowa i sypialnio-toaletowa wypełniają prawdziwe smaczki, budujące ten prywatny gwiazdozbiór. Kosmos tworzą tu więc: dobry, współczesny design, surowe, zimne kolory. Przestrzeń wypełniają pasje i pomysły pana domu, jednak to architekt Magda Czernik nadała im ostateczny kształt:

- Pan domu nie lubi ciepłych barw i materiałów, jak drewno. Uwielbia natomiast hi-tech, surową nowoczesność, sterylność. Miał w głowie wizję swojego domu, zbudowaną na tym, co przez lata zobaczył w różnych miejscach świata. Zależało mu, żeby było niebanalnie. Krok po kroku starałam się urzeczywistnić jego marzenia.

Mieszkanie dla mężczyzny

Architekt zaprojektowała komfortowe mieszkanie dla jednej osoby, w którym nie ma miejsca na bylejakość. Każdy szczegół został skrzętnie dopracowany i ściśle dobrany do stylu życia pana domu. I tak, kuchnia została ograniczona do minimum, biała zabudowa nie rzuca się w oczy i nie skupia na sobie uwagi... mężczyzna, który tu mieszka nie lubi gotować więc strefa ta nie musiała być rozbudowana. Uzależniony jest za to od muzyki.

Całe mieszkanie nagłośnione zostało więc w Multiroomie, dzięki czemu w każdym miejscu domu można słuchać ulubionych dźwięków. Podczas golenia w łazience może włączyć wiadomości, a przy wieczornej lekturze ulubione płyty – nowoczesny sprzęt kusi do ciągłych poszukiwań muzycznych, dostępnych szybko i wygodnie.

Podobnie jak muzyką, pan domu lubi sterować światłem i budować klimat wnętrza zgodnie z nastrojem i samopoczuciem. Architekt zadbała o spektakularne sceny świetlne. Niemal na każdym kroku, (dosłownie: również w podłodze) rozmieściła taśmy ledowe RGB, które dają światło w różnych kolorach.

Gra świateł

Pan domu ma bardzo dynamiczną naturę, która nie pozwoliła mu się określić w jednej tonacji, dlatego też ma szanse wybierać między zimnym, jasnym światłem a przytłumionym ciepłym.

Wrażenie gry świateł potęguje sprytny trik: fronty mebli z mdf-u lakierowanego na wysoki połysk pomalowano perłowym lakierem samochodowym. To przejaw miłości do motoryzacji czy szalonego designu? Jedno i drugie! Mężczyzna, który lubi piękne samochody, okazuje się wrażliwy na nowoczesny design i sztukę - w wyrafinowanym i wymagającym wydaniu.

Sofa od Zahy Hadid

Jego osobowość zachęciła arch. Magdalanie Czernik do większych niż zwykle szaleństw z formą i odważnymi rozwiązaniami. Wyszukała więc sprzęty wyjątkowe, jak sofa Moon zaprojektowana przez Zahę Hadid – mebel trudny, bowiem piękno, które w nim tkwi nie jest szablonowe. W tym przypadku wykorzystany z największym wdziękiem i szacunkiem dla wymagającego designu.

Sofa wprowadzona została bowiem w kosmiczne relacje ze szklanym stolikiem kawowym, niczym z pokładu Star Trek i hi-techową lampą podłogową ze stali polerowanej (EMA EPC).

Dopełnieniem całości (a może punktem wyjścia?) jest sztuka współczesna: wizjonerska, nieco fantasy – zdradzająca niepowtarzalny charakter dwu wnętrz: mieszkania i znacznie trudniejszego w określeniu... pana domu.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • zainteresowana , 2011-07-10 14:11:55

  Bardzo piękne. Wnętrze przypomina dzieło sztuki. Genialne!
 • cammac, 2011-06-09 13:11:42

  Kosmicznie, ale nie jest odstraszająco, czego można by się obawiać po przeczytaniu opisów. natomiast razi mnie pomysł strefy sypialniano-łazienkowej. Ze zdjęć trudno dokładnie stwierdzić jak bardzo są ze sobą połączone, więc mogę powiedzieć tak - jeśli w sypialni słychać odgłosy porannej/wieczornej toalety, to jest to zbyt ścisłe połączenie. Czasem podczas projektowania w Decorze lubię wykorzystać rozwiązania, które nie są w moim stylu, ale mimo wszystko uważam za ciekawe. Jednakże nigdy mnie nie kusiło, aby spróbować zrobić takie połączenie łazienki z sypialnią, bo uważam to za zupełnie nietrafiony pomysł.
 • Grzegorz Malag - Willow House, 2010-07-18 13:45:59

  "Pan domu nie lubi ciepłych barw i materiałów, jak drewno. Uwielbia natomiast hi-tech, surową nowoczesność, sterylność" - zadanie wykonane genialnie.
 • ola, 2010-01-15 14:21:22

  genialne!

POLECAMY W SERWISACH