Mieszkanie urządzono w stylu, nawiązującym do estetyki wnętrz charakterystycznych dla północy Europy. Jest zatem dużo biel i drewna. Projekt: KC Design Studio. Fot. KC Design Studio.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Mieszkanie urządzono w stylu, nawiązującym do estetyki wnętrz charakterystycznych dla północy Europy. Jest zatem dużo biel i drewna. Projekt: KC Design Studio. Fot. KC Design Studio.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
21 sty 2017 11:21

Nowoczesne i eleganckie: wnętrze w szarościach i beżach

Architekci kierowali się dwoma założeniami: stworzyć elastyczną przestrzeń w stylu północnoeuropejskim. Powstało piękne, eleganckie wnętrze w stonowanych barwach.

Projekt residence CHEN, tajwańskiej pracowni KC Design Studio, został stworzony w oparciu o ideę stworzenia przestrzeni, która byłaby możliwie jak najbardziej przyjazna inwestorowi, a jednocześnie nawiązywała do stylistyki skandynawskich wnętrz.

W obrębie wspólnej open space, zmieszczono aneks kuchenny, przestrzeń, w której zlokalizowano stół jadalniany, a także niewielki salon. Wszystkie funkcje usytuowano w jednym rzędzie, unikając jednak wrażenia "kiszki". Dominujące w pomieszczeniach jasne kolory, proste lekkie meble oraz duże przeszklenia, prowadzące do przedpokoju pozwoliły stworzyć wrażenie przestronności. 

Mieszkanie wykończono w oparciu o trzy podstawowe materiały budowlane. Prym wiodą tutaj: sklejka sosnowa, naturalne lite drewno paulownia oraz beton pandomo na podłogach. Połączenie surowego betonu, drewna o jasnym wybarwieniu i bieli na ścianach pozwoliło stworzyć wnętrze, które urzeka prostotą zastosowanych rozwiązań, jest chłodne, ale dzięki zastosowaniu drewna nie brak mu domowego klimatu. Proste formy i oszczędność dekoracyjna wpisują się we współczesną stylistykę, nadając wnętrzu nowoczesny charakter.

We wnętrzu dominują stonowane barwy, jak beże, szarości i biel. Akcentem, wprowadzającym kolor i przyciągającym wzrok jest kanapa w salonie, utrzymana w kolorze brudnego granatu.

Projekt: KC Design Studio.

Zdjęcia: KC Design Studio.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH