Strefę dzienną urządzono na ostatniej kondygnacji domu, tak aby goście mogli podziwiać w pełni, otaczające dom krajobrazy. W pomieszczeniu znalazły się salon, jadalnia i nowoczesna kuchnia z wyspą i wysoką, wpasowaną w ścianę, zabudową. Projekt: MU Architecture. Fot. Ulysse Lemerise Bouchard.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Strefę dzienną urządzono na ostatniej kondygnacji domu, tak aby goście mogli podziwiać w pełni, otaczające dom krajobrazy. W pomieszczeniu znalazły się salon, jadalnia i nowoczesna kuchnia z wyspą i wysoką, wpasowaną w ścianę, zabudową. Projekt: MU Architecture. Fot. Ulysse Lemerise Bouchard.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
20 lut 2015 15:54

Nowoczesne i przytulne wnętrze w drewnie

Połączenie drewna, betonu i szkła, oprawione w proste, geometryczne kształty. Taka kompozycja to idealny przepis na nowoczesne, ale przytulne wnętrze. Zobaczcie sami!

To, że powyższe zestawienie materiałów może stworzyć piękne, nowoczesne wnętrze, udowadniają architekci z kanadyjskiej pracowni MU Architecture, będący autorami projektu tego efektownego domu do wynajęcia.

Rezydencja, która może pomieścić aż 14-stu gości, jest częścią luksusowego, pięknie zlokalizowanego osiedla, otoczonego przez malownicze krajobrazy regionu Charlevoix w Kanadzie. Dom usytuowany jest na szczycie wzgórza, otoczony przez sąsiadujący las. Duży budynek dominuje nad krajobrazem.

Nazwa projektu La grange, w oryginale po francusku oznacza nic innego jak „stodołę” i nie jest to przypadkowe nazewnictwo. Projekt domu jest bowiem reinterpretacją tradycyjnych dla regionu stodół. Ta, czerpiąca z formy stodoły bryła, zyskała jednak elegancką oprawę, w której ciemnoszara blacha na dachu i części elewacji efektownie kontrastuje z ciepłym drewnem, harmonizując z asymetrycznymi przeszkleniami. Wygląd budynku zdradza, co odnajdziemy w środku.

Dwupiętrowy dom rozplanowano w obrębie trzech kondygnacji, z czego strefa dzienna znalazła się na ostatniej, pozwalając na podziwianie zapierających dech w piersiach widoków w pełnej krasie. Na parterze urządzono hol, całkowicie wykończony cedrowym drewnem oraz cztery, duże sypialnie. Z kolei w piwnicy zlokalizowano bawialnię i pokój dla dzieci. Strefa dzienna, obejmująca całą trzecią kondygnację budynku to przestronna open space, w obrębie której zaplanowano kuchnię, jadalnię, hol i salon. Już i tak duża przestrzeń, zyskuje wizualne powiększenie dzięki wieńczącemu ją sufitowi katedralnemu - efektownie górującem nad pomieszczeniem.

Materiałem dominującym we wnętrzach jest drewno cedrowe, nadające przestrzeniom przytulny charakter. Ciepła barwa drewna kontrastuje z białymi gdzieniegdzie ścianami, a także z betonowymi elementami. W piwnicy jest to jedna ze ścianek w bawialni, na trzecim poziomie - połyskująca, piękna podłoga. Betonowe akcenty wprowadzają do wnętrza przyjemny, delikatnie industrialny chłód. Loftową stylistykę możemy odnaleźć również w postaci oświetlenia w jadalni.

Całość spaja klatka schodowa, funkcjonująca jako kontrastujący z ciepłym drewnem, element. Balustrady wykonane zostały ze stali walcowanej na gorąco i stanowią interesujący akcent wśród dominującego naturalnego surowca.

Rezydencja jest częścią osiedla domów do wynajęcia Cap-à-l’Aigle, położonego w Charlevoix, prowincji Quebec w Kanadzie.

Projekt: MU Architecture.

Zdjęcia: Ulysse Lemerise Bouchard (YUL Photo).

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH