Przestrzeń dzienna łączy w sobie trzy funkcje: salonu, aneksu kuchennego oraz gabinetu. Pomieszczenie wypełniają jasne kolory, ocieplone drewnianymi elementami. Projekt: Normundas Vilkas. Fot. Leonas Garbacauskas.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Przestrzeń dzienna łączy w sobie trzy funkcje: salonu, aneksu kuchennego oraz gabinetu. Pomieszczenie wypełniają jasne kolory, ocieplone drewnianymi elementami. Projekt: Normundas Vilkas. Fot. Leonas Garbacauskas.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
02 sty 2017 10:16

Nowoczesne, jasne wnętrze: mieszkanie w Wilnie

Jasne kolory i uporządkowany wystrój wieńczy betonowy sufit. To nowoczesne mieszkanie pełne jest oryginalnych rozwiązań.

Położone w nowym kompleksie mieszkanie zostało urządzone w nowoczesnym stylu i z pomysłem. Architekt Normundas Vilkas projektując wnętrze wziął pod uwagę kontekst, jakim jest urbanistyczna panorama stolicy Litwy za oknem, jak również stosunkowo niewielki metraż i ograniczony budżet, jakim dysponowała młoda rodzina. 

Na wejściu do mieszkania wita nas niewielki hol, skomunikowany bezpośrednio z łazienką i duża sypialnia małżeńska. Przedpokój stopniowo przechodzi w strefę dzienną, z którą wizualnie scala go jednorodna wysoka zabudowa, przechodząca w pojemną biblioteczkę. Mebel jest istotnym elementem strefy dziennej, gdyż właściciele to miłośnicy literatury. 

Na przeciw bogatego księgozbioru urządzono salon, oddzielony od aneksu kuchennego niewielką wyspą. W przestrzeni dziennej ukryto również nieoczekiwaną niespodziankę - za otwieranymi frontami zabudowy, w sąsiedztwie biblioteczki, znalazła się niewielka przestrzeń do pracy przy komputerze. Pomieszczenie funkcjonuje również jako pokój przechodni, z którego można się przedostać do pokoju dziecięcego. 

Mieszkanie urządzono w oszczędnej, nowoczesnej stylistyce. Pojemna zabudowa pomaga uporządkować przestrzeń, a fronty w białym kolorze rozjaśniają wnętrze. Efektownym akcentem jest betonowy sufit, podkreślający urbanistyczny charakter miejsca. Z surową powierzchnią kontrastuje drewniana podłoga.

Projekt: Normundas Vilkas, www.normundas.lt.

Zdjęcia: Leonas Garbacauskas.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH