W salonie ożywiającymi elementami są żółte półki we wnękach przy oknach oraz grafika na ścianie. Projekt i zdjęcia: musk collective design.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

W salonie ożywiającymi elementami są żółte półki we wnękach przy oknach oraz grafika na ścianie. Projekt i zdjęcia: musk collective design.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
14 lis 2016 09:57

Nowoczesne mieszkanie w Katowicach ożywione kolorem

Funkcjonalne i nowoczesne, nie pozbawione jednak osobistych akcentów. Takie jest mieszkanie młodych, aktywnych właścicieli.

Głównym założeniem projektu było maksymalne otwarcie wnętrza, tak by dodać mu możliwie jak najwięcej przestrzenności. Aby osiągnąć ten efekt, architekci zdecydowali się wyburzyć jedną ze ścian działowych i tym samym powiększyć powierzchnię strefy dziennej, obejmującej salon, niewielką, ale funkcjonalną kuchnię i znajdującą się pomiędzy nimi jadalnię.

To co zwraca uwagę w tym wnętrzu to dużo praktycznych półek, wkomponowanych w zabudowę. Służą one przechowywaniu książek, które są wielką pasją domowników. Kolejny osobisty akcent to wyklejana grafika w sypialni, nawiązująca do londyńskiego metra. Właściciele mieszkania często podróżują do stolicy Wielkiej Brytanii, a napis Mind the Gap, zaczerpnięty z ostrzeżenia namalowanego na peronie, nawiązuje do przyjemnych wspomnień z podróży.

Wnętrze jest jasne i pełne światła. To zasługa położenia mieszkania, wyeksponowanego na promienie słoneczne, ale także zastosowanych kolorów i stolarki okiennej. Okna są duże, pozbawione szprosów, przez co wpuszczają do wnętrz dużo naturalnego światła, a białe ściany, dodatkowo je odbijają.

Dominującą kolorystykę, w której przeważa biel i szarości, wzbogacono mocniejszymi czarnymi akcentami w postaci geometrycznego wzoru na dywanie w salonie, epoksydowej podłogi i czarnej farby tablicowej w korytarzu. Ożywiającymi akcentami są natomiast detale w kolorze żółtym i turkusowym, które pięknie wieńczą całą aranżację.

Projekt i zdjęcia: musk collective design.

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH