Na podłodze położono olejowaną deskę dębowe w kolorze naturalnym, a zamiast szafy wstawiono lekkie regały. Lampa w salonie to produkt firmy Gras. Jedynym akcentem kolorystycznym są turkusowe poduszki. Fot. JTgrupa

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Na podłodze położono olejowaną deskę dębowe w kolorze naturalnym, a zamiast szafy wstawiono lekkie regały. Lampa w salonie to produkt firmy Gras. Jedynym akcentem kolorystycznym są turkusowe poduszki. Fot. JTgrupa
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
19 gru 2016 10:17

Nowoczesne mieszkanie. Zobaczcie jak można urządzić 60 metrów

Mieszkanie należy do małżeństwa, które na co dzień mieszka poza Warszawą. Aranżacja jest bardzo ciekawa, dużo tu połączeń różnych struktur oraz wzorów.

Powiśle jeszcze w XIX wieku było dzielnicą portową, fabryczną i mieszkalną, która  sukcesywnie się rozrastała. Dzisiaj to miejsce tętniące życiem nocnym oraz rozrywkowym, z efektownie zagospodarowaną przestrzenią i okazałymi apartamentami.

Zaglądamy do jednego z nich, gdzie architekci z gdańskiej pracowni JT Grupa stworzyli wyjątkowe wnętrze, pełne ciekawych połączeń kolorów oraz wzorów.

Funkcjonalny salon

Na pierwszy rzut wysuwa się przestronny salon z aneksem kuchennym, oddzielonym od pokoju wyspą z kuchnią i blatem służącym za stół. Salon urządzony został w prosty oraz funkcjonalny sposób. W jego centrum ustawiono dwie komfortowe szare sofy i stolik kawowy. Komponują się one z zasłonami oraz dywanem Linie Design w tym samym odcieniu.

Na podłodze położono olejowaną deskę dębowe w kolorze naturalnym, a zamiast szafy wstawiono lekkie regały. Lampa w salonie to produkt firmy Gras. Jedynym akcentem kolorystycznym są turkusowe poduszki. Jak się później okaże ten sam turkus odnajdziemy w sypialni.

 Kolorowa kuchnia

Mocnym kontrastem dla stonowanego salonu jest kuchnia. Hokery Toolix w intensywnym kolorze różu dodają temu miejscu wyrazistości, ale to nie jedyne oryginalne elementy. Uwagę przyciągają też: ciekawa zabudowa kuchenna, za którą ukryto wszelkie sprzęty i naczynia oraz płytki we wnęce.

Na podłodze w kuchni i przedpokoju ułożono biało-niebieską terakotę z symetrycznym wzorem firmy VIVES 1900 Guell. Wzory mieszają się ze sobą, ale nie wprowadzają zamieszania. Zabudowa kuchenna przechodzi w szafę na przedpokoju, skąd przechodzimy do sypialni.

Turkusowa sypialnia

 W sypialni uwagę zwraca duże, komfortowe łóżko firmy NAP w intensywnym, turkusowym kolorze. Jego kontynuacją jest ciemnoniebieska, niska lamperia. Po obu stronach łóżka ustawiono dwa stoliki w stylu skandynawskim, a nad zagłówkiem zawieszono lustro i kinkiety  marki Anglepoise.

Mocny kolor obicia przełamują jasne ściany oraz szara narzuta i zasłony. Naprzeciwko łóżka znajduje się imponująca garderoba zabudowana białymi drzwiami.

Mała łazienka

Płytki z podłogi w kuchni i na przedpokoju zastosowano także w łazience, a ich kontynuacją są podobne wzory na ścianie pod prysznicem.

Małą przestrzeń zagospodarowano bardzo funkcjonalnie, zabudowując wnękę białymi drzwiami i stosując jasne kolory oraz drewniane dodatki w postaci szafki pod umywalkę i dużego lustra w asymetrycznym kształcie, które jednocześnie powiększa optycznie całe wnętrze.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH