W zaprojektowanym przez hiszpańską pracownię Coblonal Arquitectura mieszkaniu salon, jadalnia i kuchnia znalazły się w obrębie jednej wspólnej przestrzeni otwartej, podzielonej ciekawymi elementami działowymi, funkcjonującymi również jako meble. Projekt: Coblonal Arquitectura. Fot. Sara Riera.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W zaprojektowanym przez hiszpańską pracownię Coblonal Arquitectura mieszkaniu salon, jadalnia i kuchnia znalazły się w obrębie jednej wspólnej przestrzeni otwartej, podzielonej ciekawymi elementami działowymi, funkcjonującymi również jako meble. Projekt: Coblonal Arquitectura. Fot. Sara Riera.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
29 gru 2015 09:15

Nowoczesne wnętrza. Zobaczcie jak można je urządzić

Styl nowoczesny w dalszym ciągu dominuje w przestrzeni mieszkań i domów. Zobaczcie, jak urządzić nowoczesne wnętrze.

Chcąc urządzić nowoczesne wnętrze, pamiętajmy, że obecnie niesłychanie modne są otwarte strefy dzienne. Zmiana stylu życia i podziału obowiązków w domu (bardzo często gotujemy razem, wspólnie z małżonkiem i dziećmi, kuchnia nie jest już wyłącznie domeną Pani domu), moda na kulinarne party, podczas których gotujemy ze znajomymi, a także wysoce skuteczne sprzęty AGD, pomagające uchronić salon przed oparami kuchennych wyczynów sprawiły, że strefa gotowania bardzo często jest nie tylko widoczna z poziomu pokoju dziennego. W nowoczesnych kuchniach wielokrotnie staje się centrum całej otwartej strefy dziennej. 

W wystroju wnętrz w nowoczesnym stylu ważne są również elementy działowe. Otwartą przestrzeń trzeba bowiem w jakiś sposób zorganizować. Zamiast tradycyjnych ścianek działowych spotkamy oryginalne i wielofunkcyjne przepierzenia oraz meble pełniące funkcję elementów odseparowujących poszczególne strefy. Często spotykanym zabiegiem jest również "chowanie" niektórych stref za pomocą wysokiej zabudowy wtapiającej się w ścianę czy ciekawych rozwiązań architektonicznych. 

Nowoczesne wnętrze to także pochwała geometrii. Odnajdziemy ją zarówno w postaci nowoczesnego oświetlenia, jak i oryginalnych mebli. Modne są również elementy w stylu industrialnym, jak odsłonięte belki stropowe, loftowe lampy czy cegła na ścianie. Powrót materiałów, które do niedawna były synonimem niewykończonego wnętrza to kolejna cecha charakterystyczna nowoczesnych wnętrz. Z drugiej strony bardzo dużo sięga się również po tradycyjne surowce naturalne, jak kamień czy drewno, zestawiając je z nowoczesnymi rozwiązaniami. 

W naszej galerii prezentujemy 12 zdjęć pięciu nowoczesnych wnętrz autorstwa zagranicznych projektantów. Zobaczcie, jak wyglądają nowoczesne wnętrza. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Tekla, 2016-01-15 09:10:43

    Fajnym pomysłem jest ułożenie na ścianie kamienia . Mnie sie podoba Luna lub Fala. Maja nowoczesny wygląd i świetnie pasują do takiego wnętrza.
  • werka, 2016-01-02 14:07:22

    warto jest stawiac na ciekawe rozwiaznaia np na struktury dekoracyjne takie jak perla sabbia czy glinka wenecka farb magnat

POLECAMY W SERWISACH