Centralnym punktem całego mieszkania jest wyspa, połączono ze stołem jadalnianym na 6 osób. Projekt: Semerene Arquitetura Interior. Fot. Joana França.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Centralnym punktem całego mieszkania jest wyspa, połączono ze stołem jadalnianym na 6 osób. Projekt: Semerene Arquitetura Interior. Fot. Joana França.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
01 cze 2015 14:24

Nowoczesne wnętrze: funkcjonalne mieszkanie dla młodych

Zaprojektowane dla pary młodych ludzi mieszkanie jest takie, jak jego mieszkańcy: energetyzujące i dynamiczne. Zobaczcie, jak ciekawie można podzielić przestrzeń.

Projekt tego 70-metrowego mieszkania zakładał klarowny podział przestrzeni na salon, kuchnię, pralnię, dwie sypialnie i toaletę. Właścicielom zależało jednak na bardziej dynamicznej i otwartej przestrzeni, a architekci ze studia Semerene Arquitetura Interior spełnili w pełni ich oczekiwania.

W odpowiedzi na potrzeby właścicieli projektanci zmienili lokal w otwartą, płynną przestrzeń, gdzie funkcje różnych stref przenikają się i mogą być dostosowane do różnych sytuacji oraz potrzeb domowników. 

Podział przestrzeni dziennej został oparty o centralny mebel, którym jest wyspa kuchenna, połączona ze stołem jadalnianym i metalową ramą, służącą za przepierzenie, będące ścianką działową oraz praktycznym regałem z szafkami. 

Na przeciw jadalni dostrzeżemy ścianę w kolorze drewna, która po otwarciu okazuje się być drzwiami przesuwnymi, prowadzącymi do gabinetu. Za drzwiczkami - tym razem w zabudowie meblowej sąsiadującej z łazienką - schowano również pralkę i inne sprzęty gospodarcze. 

Całe mieszkanie jest bardzo funkcjonalne i przyjazne w użytkowaniu, a duże powierzchnie, skrywające inne funkcje apartamentu ułatwiają utrzymanie porządku w strefie dziennej. 

We wnętrzu dominują neutralne i naturalne materiały, jak drewno i beton. Ten ostatni wspólnie z metalowym przepierzeniem/regałem w centrum mieszkania buduje delikatnie loftowy klimat. Kuchnia urzeka czystą, modną bielą, a całość ożywiają energetyzujące, wakacyjne barwy w przestrzeni salonu.

Projekt: Clarice Semerene, Zespół: Fernanda Abreu. Studio: Semerene Arquitetura Interior.

Zdjęcia: Joana França.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Olek, 2015-07-21 10:21:26

    Klimatyzatory na ścianach psują wystrój. Lepszym rozwiązaniem byłyby grzejniki kanałowe.

POLECAMY W SERWISACH