Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Dzięki obniżeniu części dachu i przeszkleniu fragmentu ściany pod sufitem domownicy mogą obserwować dzieci bawiące się na tarasie. Projekt: Scenario Architecture. Fot. Matt Clayton.

Dzięki obniżeniu części dachu i przeszkleniu fragmentu ściany pod sufitem domownicy mogą obserwować dzieci bawiące się na tarasie. Projekt: Scenario Architecture. Fot. Matt Clayton.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 24 marz 2016 11:01 (aktualizacja: 25 marz 2016 08:28)

Nowoczesne wnętrze: jasny dom po remoncie

Trzyosobowa rodzina dysponowała domem, który jednak wymagał remontu i dostosowania go do potrzeb domowników. Po pomoc zwrócili się do architektów z pracowni Scenario Architects.

Architekci za cel postawili sobie wykorzystanie do maksimum dziennego światła oraz stworzenie przestrzeni dla interakcji domowników. Ważnym aspektem projektu była również zieleń na zewnątrz, którą domownicy mogliby widzieć spoglądając z wnętrza domu.

Realizacja wszystkich założeń zaowocowała jasnym, nowoczesnym wnętrzem, którego sercem jest otwarta strefa dzienna. Z jej poziomu inwestorzy mogą podziwiać zieleń, rosnącą na tarasie na dachu budynku. Stało się to możliwe dzięki obniżeniu części dachu i zamontowaniu przeszklenia wyglądającego na taras.

Z kolei w centralnej części dachu architekci zaplanowali kolejne przeszklenie, którego rolą jest dodatkowe doświetlenie wnętrza domu. Wszystkie okna są przy tym zamknięte w czarne ramy, które efektownie kontrastują z białymi ścianami. 

Projekt: Scenario Architecture, www.scenarioarchitecture.com

Zdjęcia: Matt Clayton

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA