Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Umowną granicę pomiędzy strefą spożywania i przygotowywania posiłków a salonem wyznacza wysoka biblioteczka. Projekt i wizualizacje: 081 Architekci.

Umowną granicę pomiędzy strefą spożywania i przygotowywania posiłków a salonem wyznacza wysoka biblioteczka. Projekt i wizualizacje: 081 Architekci.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 02 lip 2016 21:00 (aktualizacja: 04 lip 2016 12:48)

Nowoczesne wnętrze: małe mieszkanie w Lublinie

Mieszkanie w Lublinie zyskało nowy charakter po metamorfozie. Zobaczcie, jak w oryginalny sposób podzielono przestrzeń.

Istniejące mieszkanie w Lublinie poddano renowacji. Remont mieszkania objął całkowitą zmianę porządku istniejących pomieszczeń, mimo limitów narzuconych przez lokalizację ścian, których nie można było przesunąć. Architekci poradzili sobie z tym wyzwaniem wykorzystując do dzielenia przestrzeni meble.

W ten sposób otwartą, wspólną strefę dzienną uporządkowano, tak aby znalazły się w niej kuchnia z jadalnią oraz salon, pomiędzy którymi granicę wyznacza wysoka biblioteczka z częściowo zabudowanymi półkami. Z kolei we wnękę otwartą na salon wpasowano niewielki gabinet.

Przestrzeń kuchni jest niewielka, ponieważ blat roboczy zyskał ciekawą formę. Poprowadzono go wzdłuż zabudowy, która wychodzi na ciąg komunikacyjny i sąsiaduje z jadalnią. Taka aranżacja strefy przygotowywania i spożywania posiłków jest bardzo ergonomiczna i umożliwia komfortowe użytkowanie kuchni. 

Mieszkanie urządzono w nowoczesnym stylu. Dominują gładkie powierzchnie, pojemna, wysoka zabudowa, fronty bez tłoczeń i uchwytów. Prostotę zamknięto w połączenie satynowej czerni i jasnego, ciepłego koloru drewna. Zestaw ten jest bardzo elegancki, a zarazem nowoczesny, wpisujący się w obowiązujące tendencje. 

Projekt: arch. Sebastian Łucjan, arch. Przemo Metko, arch. Patryk Turewicz / 081 Architekci.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

Forum Dobrego Designu

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA