Na pierwszym piętrze mieszkania urządzono obszerną strefę dzienną. Objęła ona kuchnię z dużym, długim barem, dużą jadalnię i kącik salonowy. Projekt: MU Architecture. Fot. Ulysse Lemerise Bouchard.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Na pierwszym piętrze mieszkania urządzono obszerną strefę dzienną. Objęła ona kuchnię z dużym, długim barem, dużą jadalnię i kącik salonowy. Projekt: MU Architecture. Fot. Ulysse Lemerise Bouchard.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
27 lut 2015 09:22

Nowoczesne wnętrze: piękne, jasne mieszkanie

Właścicielom zależało na tym, aby to dwupoziomowe mieszkanie funkcjonowało jako mały, miejski dom. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klienta, architekci stworzyli dodatkowe piętro oraz jasną, komfortową przestrzeń.

Mieszkanie zlokalizowane jest w starym, ceglanym budynku, funkcjonującym niegdyś jako warsztat. Na parterze znajduje się popularna w mieście restauracja, a powierzchnię drugiej kondygnacji wykorzystano na mieszkanie. Dodatkowo, na dachu dobudowano dodatkowy kubik. Ingerencja w bryłę budynku pozwoliła na stworzenie dodatkowej kondygnacji, która pomieściła przestrzeń mieszkalną, przeznaczoną do wypoczynku i relaksu. Tak w skrócie można opisać wyjątkowy projekt, jakim jest Mentana Residence.

Pierwszą kondygnację budynku tworzy przestronna, otwarta strefa dzienna oraz sypialnia i łazienka. W obszernym open spacie umieszczono dużą kuchnię, salon i jadalnię. W przestrzeniach dominują jasne kolory. Ściany, sufit, odsłonięte belki i słupy konstrukcyjne pomalowano na biało, zabudowę kuchenną utrzymano w bieli na wysoki połysk. Sterylność przestrzeni przełamuje szara, betonowa podłoga. Przytulności wnętrzu dodaje drewniany stolik kawowy w stylu retro, drewniane meble jadalniane w czekoladowym kolorze oraz jasnobeżowa, miękka kanapa.

Na granicy salonu i kuchni umieszczono kominek w efektownej, nowoczesnej zabudowie. Komin obłożono błękitną stalą, pieknie harmonizującą z betonową posadzką. Dywanowe, drewniane schody wprowadzają do wnętrza element przytulności, a tafla z hartowanego szkła pełni rolę balustrady, zamykającej otwartą klatkę schodową.

Drugą kondygnację po przeciwległych stronach zamykają dwa drewniane tarasy wykończone naturalnym, cedrowym drewnem. Dostęp do mniejszego z nich prowadzi przez sypialnię małżeńską, większy taras skomunikowany został z przestronnym holem, w którym usytuowano wygodny komplet wypoczynkowy. Tutaj domownicy mogą usiąść, oddając się wypoczynkowi w promieniach słońca. Łazience towarzyszy strefa prysznica, również prowadząca na duży taras. Tam z kolei, w zadaszonej części, umieszczono jacuzzi.

Całość wnętrza zachwyca schludnym wystrojem i funkcjonalnymi rozwiązaniami, jak bar w kuchni, pojemna zabudowa na przechowywanie kuchennych akcesoriów, czy duże przeszklenia, doświetlające wnętrza.

Projekt: MU Architecture.

Zdjęcia: Ulysse Lemerise Bouchard (YUL Photo).

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH