Wnętrze urzeka stonowaną, spokojną bazą przygotowaną w oparciu o naturalne materiały i mocnym akcentem kolorystycznym, wprowadzonym przez właścicielkę. To kobiecy pierwiastek podkreślający indywidualność i oddając charakter mieszkańców. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Wnętrze urzeka stonowaną, spokojną bazą przygotowaną w oparciu o naturalne materiały i mocnym akcentem kolorystycznym, wprowadzonym przez właścicielkę. To kobiecy pierwiastek podkreślający indywidualność i oddając charakter mieszkańców. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 lut 2014 05:46

Nowoczesne wnętrze: przeszklenia, stal i kolor

Ten dom to przede wszystkim przestrzeń. Salon pnie się ku niebu na kilka metrów, pozwalając przenikać się kondygnacjom parteru i piętra. Jego wysokość jest naprawdę imponująca!

Najważniejsze dla właścicieli było zachowanie otwartej przestrzeni. Wyraźnie widać to już po przekroczeniu drzwi wejściowych.

Otwarta strefa dzienna z salonem, który ma ponad sześć metrów wysokości w najwyższym punkcie, skupia życie rodzinne. Jest niezwykle jasna i imponuje swoją przestronnością. Ogromne okna jeszcze dodatkową ją powiększają, a ogród dosłownie wnika do środka, zapraszając do wyjścia na taras, otoczony zielenią.

Bez ograniczeń

Poczucie przestronności, takiej nieskrępowanej, nieograniczonej ścianami, odczuwalne jest w każdym miejscu i w każdym pomieszczeniu. To w dużej mierze zasługa projektantów – Moniki i Adama, którym udało się ujarzmić te miejsce wzorem, kolorem, naturalnymi materiałami i powiązaniem stref funkcjonalnych w spójną, komfortową całość.

Ciepło i nowocześnie

Wnętrze jest nowoczesne, ale przytulne, jasne i naturalne. Lite drewniane podłogi z deski jesionowej oraz marmur na zabudowie kominka połączone zostały z powierzchniami wykończonymi, ze względów praktycznych, płytkami gresowymi. Jasna kolorystyka z gamy beży i szarości podkreśliła przestronność wnętrza. Całość uzupełniają meble i dodatki z wysokiej jakości tkanin i skór.

Z kolei dodatki w mocnych, intensywnych barwach to już kobiecy pierwiastek, dodany ręką inwestorki. I tak naprawdę to on decyduje o ostatecznym, indywidualnym charakterze wnętrza tego domu.

Góra i dół

Dwie kondygnacje zostały funkcjonalnie podzielone tak, aby wszystkim żyło się tu wygodnie. Strefa prywatna rodziców, wraz z częścią dzienną, pozostała na parterze. Na piętro przenieśli się natomiast dwaj nastoletni synowie.

Każdej z tych przestrzeni przyświecały inne potrzeby i wytyczne, które kierowały procesem projektowym – mówią architekci.

Mimo swojej otwartości parter ma również wyraźnie zachowany funkcjonalny podział na strefy – telewizyjną, kominkową, jadalnianą i kuchenną.

Dzięki zastosowaniu spójnej kolorystki i materiałów, wnętrze na dole przenika się, tworząc jedną, dużą przestrzeń do życia, ale pozwala jednocześnie na odrobinę intymności dzięki wyraźnym podziałom na strefy – podkreślają Monika i Adam.

Można więc spędzać tu czas wspólnie, ale i osobno – czy to przy kominku, czy oglądając telewizję.

Otwarta, a jednak...

Projektanci umiejętnie spełnili także oczekiwania właścicieli względem usytuowania kuchni. Nie pozostaje on całkowicie na widoku, ale nie jest też schowana. Dokładnie tak, jak chcieli domownicy. Wielofunkcyjna „wyspa-barek” okazała się przy tym rozkładzie i takich potrzebach rozwiązaniem wręcz doskonałym. Pozwala gotować, będąc w kontakcie z pozostałymi domownikami, ale także zjeść posiłek bez konieczności przechodzenia do jadalni.

Pomarańczowe szaleństwo

Jedno pomieszczenie w tym domu całkowicie wyłamało się z kolorystycznego reżimu widocznego w całym wnętrzu. Łazienka synów miała bowiem stanowić wesołą enklawę młodych ludzi. Dominuje w niej kolor. I to jaki! Soczyście, smakowicie pomarańczowy.

Jest to wnętrze we wnętrzu czyli przestrzeń zupełnie oderwana od stylistyki pozostałej części domu. Jej użytkownikami są bowiem młodsi mieszkańcy, których oczekiwania stylistyczne rzadko pokrywają się z tym, czego w strefie dziennej domu oczekują ich rodzice – mówią projektanci.

Bo dom, który powstał według projektu na indywidualne zamówienie właścicieli mógł być tylko taki, jaki sobie wymarzyli. W każdym detalu.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Hampty dampty, 2014-02-03 08:03:46

    Jasna i widna przestrzeń, super, świetne schody, no i tej kolor:)

POLECAMY W SERWISACH