Niewielka, ale stylowa jadalnia została zaaranżowana tuż przy wejściu do kuchni. Krzesła a'la Ludwiki przyciągają uwagę nie tylko kształtem, ale także wyjątkowym obiciem. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Niewielka, ale stylowa jadalnia została zaaranżowana tuż przy wejściu do kuchni. Krzesła a'la Ludwiki przyciągają uwagę nie tylko kształtem, ale także wyjątkowym obiciem. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
31 sty 2014 05:55

Nowoczesne wnętrze też może być stylowe!

Dom, który jest miejscem odpoczynku i pracy musi być zarówno azylem, jak też źródłem inspiracji. Twórczą wyobraźnię pobudzają pamiątki z podróży, zdjęcia, postery oraz designerskie gadżety. Wszystkie składają się na projekt wnętrza, w którym przeplatają się pomysły, łączą style i prześcigają wrażenia.

Zanim projekt wnętrza przybrał realną formę, jego autorka oraz inwestor odbyli wiele rozmów i przeanalizowali sporo pomysłów, co pomogło w określeniu stylu wnętrza oraz wyborze konkretnych rozwiązań, m.in. kolorów, materiałów, form mebli.

Nietrudno oprzeć się wrażeniu – słusznemu zresztą – że w projekcie wnętrza dużą rolę odegrała osobowość właściciela. Na każdym kroku można tu znaleźć osobiste drobiazgi, inspirujące dodatki oraz wyjątkowe dekoracje w postaci pamiątek z różnych zakątków świata.

Wszystko to sprawia, że mieszkanie oraz jego użytkownik pozostają w stałej relacji: wnętrze, którego kształt wyznaczyły gust i charakter inwestora niezmiennie inspiruje i stanowi wymarzone otoczenie do pracy.

Zmiany w projekcie

Na początku prac nad architekturą wnętrza nie obyło się bez zmian w oryginalnym projekcie. Architekt Joanna Nawrocka zaproponowała wydzielenie na nowo tzw. komunikacji oraz powiększenie łazienki, co wymagało wyburzenia niektórych ścian.

W efekcie elegancki korytarz stał się częścią otwartej przestrzeni dziennej, gdzie zaaranżowano także miejsce pracy, strefę wypoczynkową oraz kącik jadalniany. Sąsiadują one bezpośrednio z półotwartą kuchnią, a spójny charakter projektu podkreśla jednakowa okładzina podłogowa w całej „oficjalnej” części mieszkania (z wyłączeniem łazienki oraz sypialni) wykonana z odpornych na uszkodzenia (klasa A5) paneli laminowanych o wyglądzie ługowanych desek.

Stylizowane formy

Eleganckie wnętrze wypełniają przede wszystkim stylizowane formy mebli z drewna dębowego (malowanego na kolor wenge), tworzące wyjątkową kolekcję, uzupełnioną o dodatkowe elementy, takie jak półki dla kotów oraz obudowy grzejników.

Stylowy, nieco buduarowy charakter wnętrza podkreślają starannie dobrane materiały wykończeniowe oraz tkaniny: czarna tapeta z wytwornym, barokowym wzorem, nienaganne zasłony przewiązane sznurem oraz wybrany specjalnie do tego wnętrza materiał, z którego wykonano obicia krzeseł w jadalni.

Nowoczesne akcenty

Mimo że stylizowane formy odgrywają tu rolę pierwszoplanową, swoją obecność zaznaczyły również elementy nowoczesne. Jedne i drugie przeplatają się, tworząc stonowaną, eklektyczną kompozycję, która gwarantuje niepowtarzalność.

I tak do, indywidualnie zaprojektowanego, dębowego biurka dobrano nowoczesny fotel z poliwęglanu, ale inspirowany tradycyjną formą; z siedziskiem wykończonym tkaniną w zabawną pepitkę. Z kolei na tle barokowej tapety ustawiono kanapę o prostych kształtach oraz zestaw nowoczesnych stolików kawowych.

Całość stylowej aranżacji strefy dziennej eksponuje minimalistyczne tło prostych, białych mebli kuchennych.

Oaza spokoju

Przestrzeń prywatna to oaza odpoczynku i relaksu, czemu sprzyjają kolory, materiały oraz ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Relaksacyjny klimat łazienki współtworzy płynąca z głośników muzyka, sterowana centralnie z salonu oraz inspirowane stylem antycznym wykończenie. Natomiast komfort kąpieli, a także codziennej toalety zapewnia wygodna wanna oraz praktyczny prysznic.

Sypialnia pod względem stylistycznym koresponduje z salonem, jednak klimat wnętrza jest bardziej intymny. Gładkie tkaniny, głębokie kolory, miękka wykładzina i pikowany zagłówek tworzą zestaw będący zaproszeniem do odpoczynku.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • patrycja , 2013-04-19 15:58:11

    naprawdę elegancko!

POLECAMY W SERWISACH