Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Niewielka, ale stylowa jadalnia została zaaranżowana tuż przy wejściu do kuchni. Krzesła a'la Ludwiki przyciągają uwagę nie tylko kształtem, ale także wyjątkowym obiciem. Fot. Bartosz Jarosz.

Niewielka, ale stylowa jadalnia została zaaranżowana tuż przy wejściu do kuchni. Krzesła a'la Ludwiki przyciągają uwagę nie tylko kształtem, ale także wyjątkowym obiciem. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 31 sty 2014 05:55 (aktualizacja: 31 sty 2014 08:12)

Nowoczesne wnętrze też może być stylowe!

Dom, który jest miejscem odpoczynku i pracy musi być zarówno azylem, jak też źródłem inspiracji. Twórczą wyobraźnię pobudzają pamiątki z podróży, zdjęcia, postery oraz designerskie gadżety. Wszystkie składają się na projekt wnętrza, w którym przeplatają się pomysły, łączą style i prześcigają wrażenia.

Zanim projekt wnętrza przybrał realną formę, jego autorka oraz inwestor odbyli wiele rozmów i przeanalizowali sporo pomysłów, co pomogło w określeniu stylu wnętrza oraz wyborze konkretnych rozwiązań, m.in. kolorów, materiałów, form mebli.

Nietrudno oprzeć się wrażeniu – słusznemu zresztą – że w projekcie wnętrza dużą rolę odegrała osobowość właściciela. Na każdym kroku można tu znaleźć osobiste drobiazgi, inspirujące dodatki oraz wyjątkowe dekoracje w postaci pamiątek z różnych zakątków świata.

Wszystko to sprawia, że mieszkanie oraz jego użytkownik pozostają w stałej relacji: wnętrze, którego kształt wyznaczyły gust i charakter inwestora niezmiennie inspiruje i stanowi wymarzone otoczenie do pracy.

Zmiany w projekcie

Na początku prac nad architekturą wnętrza nie obyło się bez zmian w oryginalnym projekcie. Architekt Joanna Nawrocka zaproponowała wydzielenie na nowo tzw. komunikacji oraz powiększenie łazienki, co wymagało wyburzenia niektórych ścian.

W efekcie elegancki korytarz stał się częścią otwartej przestrzeni dziennej, gdzie zaaranżowano także miejsce pracy, strefę wypoczynkową oraz kącik jadalniany. Sąsiadują one bezpośrednio z półotwartą kuchnią, a spójny charakter projektu podkreśla jednakowa okładzina podłogowa w całej „oficjalnej” części mieszkania (z wyłączeniem łazienki oraz sypialni) wykonana z odpornych na uszkodzenia (klasa A5) paneli laminowanych o wyglądzie ługowanych desek.

Stylizowane formy

Eleganckie wnętrze wypełniają przede wszystkim stylizowane formy mebli z drewna dębowego (malowanego na kolor wenge), tworzące wyjątkową kolekcję, uzupełnioną o dodatkowe elementy, takie jak półki dla kotów oraz obudowy grzejników.

Stylowy, nieco buduarowy charakter wnętrza podkreślają starannie dobrane materiały wykończeniowe oraz tkaniny: czarna tapeta z wytwornym, barokowym wzorem, nienaganne zasłony przewiązane sznurem oraz wybrany specjalnie do tego wnętrza materiał, z którego wykonano obicia krzeseł w jadalni.

Nowoczesne akcenty

Mimo że stylizowane formy odgrywają tu rolę pierwszoplanową, swoją obecność zaznaczyły również elementy nowoczesne. Jedne i drugie przeplatają się, tworząc stonowaną, eklektyczną kompozycję, która gwarantuje niepowtarzalność.

I tak do, indywidualnie zaprojektowanego, dębowego biurka dobrano nowoczesny fotel z poliwęglanu, ale inspirowany tradycyjną formą; z siedziskiem wykończonym tkaniną w zabawną pepitkę. Z kolei na tle barokowej tapety ustawiono kanapę o prostych kształtach oraz zestaw nowoczesnych stolików kawowych.

Całość stylowej aranżacji strefy dziennej eksponuje minimalistyczne tło prostych, białych mebli kuchennych.

Oaza spokoju

Przestrzeń prywatna to oaza odpoczynku i relaksu, czemu sprzyjają kolory, materiały oraz ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Relaksacyjny klimat łazienki współtworzy płynąca z głośników muzyka, sterowana centralnie z salonu oraz inspirowane stylem antycznym wykończenie. Natomiast komfort kąpieli, a także codziennej toalety zapewnia wygodna wanna oraz praktyczny prysznic.

Sypialnia pod względem stylistycznym koresponduje z salonem, jednak klimat wnętrza jest bardziej intymny. Gładkie tkaniny, głębokie kolory, miękka wykładzina i pikowany zagłówek tworzą zestaw będący zaproszeniem do odpoczynku.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA