Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Przestrzeń dzienna to prostota aranżacji i harmonia barw. Kolor dywanu pięknie koresponduje z barwą ściany za kanapą. Ta również została utrzymana w szarościach, choć w znacznie ciemniejszej tonacji. Dominację szarości przełamują dwie poduszki dekoracyjne w kolorze limonki. Projekt: KNQ Associates. Fot. KNQ Associates.

Przestrzeń dzienna to prostota aranżacji i harmonia barw. Kolor dywanu pięknie koresponduje z barwą ściany za kanapą. Ta również została utrzymana w szarościach, choć w znacznie ciemniejszej tonacji. Dominację szarości przełamują dwie poduszki dekoracyjne w kolorze limonki. Projekt: KNQ Associates. Fot. KNQ Associates.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 19 sty 2015 09:41 (aktualizacja: 21 sty 2015 08:14)

Nowoczesne wnętrze: w szarościach i brązach

Właścicielowi zależało na jasnym, nowoczesnym wnętrzu, które jednocześnie mogłoby być tłem dla bogatej kolekcji zebranych przez lata przedmiotów. Zobaczcie jak te życzenia spełnili architekci!

W usytuowanym na wysokim piętrze mieszkaniu, imponujący widok na miejską metropolię pełni rolę pełnoprawnego elementu dekoracyjnego. Dlatego też, architekci z singapurskiej pracowni KNQ Associates dobrali paletę stonowanych kolorów, opartą na szarościach, beżach, bieli i błękicie, tak aby komponowały się z widokiem za oknem. Krajobraz dodatkowo eksponują panoramiczne przeszklenia. 

Mieszkanie urządzono w nowoczesnej stylistyce. Architektom zależało jednak na tym, aby uniknąć wrażenia sterylności, często towarzyszącego współczesnym wnętrzom. Dlatego też, zdecydowali się oni sięgnąć po materiały, których charakter kojarzyć się może z surowością i brakiem wykończenia. Stąd też niektóre ściany pokryto jastrychem i kamiennymi płytkami o ostrych krawędziach. Kamień nie jest jedynym naturalnym materiałem wykończeniowym - bogato zastosowane drewno ociepla nowoczesną przestrzeń, nadając jej domowy charakter. 

Całości nie zabrakło również typowo sterylnych, futurystycznych akcentów. W sypialni i gabinecie zastaniemy duże gładkie powierzchnie frontów mebli, wykończone w bieli na wysoki połysk i pozbawione tradycyjnych uchwytów. Na połysk wykończono także szafkę RTV i podwieszane szafki w salonie. 

Ważnym aspektem procesu projektowego było również stworzenie wrażenia intymności poszczególnych stref mieszkania, dlatego też zrezygnowano z typowej, modnej open space. Poszczególnym pomieszczeniom nadano unikalny charakter, tak aby korespondując ze stylistyką strefy dziennej, prezentowały nieco odmienny styl. Najlepszym tego wyrazem jest pokój gościnny/sypialnia, urządzona w japońskiej stylistyce i przytulnych materiałach. 

Ilość elementów dekoracyjnych w mieszkaniu jest wyważona, pasując do estetyki całego wnętrza. Gdzieniegdzie znajdziemy przytulne tekstylia lub zdobiące ściany obrazy, ale nie przytłaczają one przestrzeni. Strefą przyciągającą wzrok i nadającą wnętrzu fantazji jest przestrzeń, usytuowana przy wejściu do mieszkania. Tutaj, w pasie przeszklonych półek wmontowanych w wysoką zabudowę, witają nas komiksowi bohaterowie. 

Projekt: KNQ Associates.

Zdjęcia: KNQ Associates.

 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA