Kolor czarny ładnie łączy się z duetem bieli i czerni oraz elementami z ciepłego drewna. Takie zestawienie jest niezwykle eleganckie i stylowe. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Kolor czarny ładnie łączy się z duetem bieli i czerni oraz elementami z ciepłego drewna. Takie zestawienie jest niezwykle eleganckie i stylowe. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
18 kwi 2014 18:17

Nowoczesne wnętrze w trzech kolorach: białym, czarnym, szarym

Wystarczyło kilka zmian, a wnętrz zmięło się nie do poznania. Zyskało elegancki, nowoczesny, ale i bardziej ciepły, domowy charakter.

Czas na zmiany. Tak w ciepłe, lipcowe popołudnie, siedząc na tarasie postanowili właściciele tego domu. Chcieli wprowadzić do minimalistycznego, chłodnego wnętrza nutkę nieco cieplejszego klimatu.

Tak po prostu mieliśmy ochotę na coś innego, nowego – wspominają. Pod warunkiem jednak, że to, co nowoczesne nie zmieni się zaraz w to, co klasyczne.

O nadaniu wnętrzu takich proporcji nie było nawet mowy. Wciąż miało być nowocześnie, ale już w bardziej domowej oprawie. Do współpracy przy tym projekcie wybrali architekt wnętrz Małgorzatę Borzyszkowską.

Funkcjonalny podział przestrzeni

Zmiany nie objęły układu funkcjonalnego wnętrza, zaproponowanego przez poprzedniego architekta Pawła Kubackiego. Żadne z pomieszczeń nie zmieniło swojej lokalizacji. Pozostał też podział na otwartą część dzienną na parterze oraz nocną na poddaszu.

Skupiłam się głównie na metamorfozie dolnej kondygnacji. Takiej metamorfozie chłodnej zimy w choć trochę bardziej słoneczną wiosnę – opowiada architekt Małgorzata Borzyszkowska.

Zmiany we wnętrzu: zupełnie nowa otwarta strefa dzienna

W pierwszej kolejności projektantka, w zupełnie innej części otwartej strefy dziennej, wydzieliła miejsce na jadalnię. Delikatny szklany stół, z kompletem czarno-białych krzeseł, teraz stanął pomiędzy kuchnią a salonem. Pod kątem funkcjonalnym to świetne rozwiązanie – podkreśla Małgosia. Następnie wprowadziła zupełnie nową kolorystykę ścian. Z salonu zniknęły ciemne fiolety i mocne odcienie szarości, natomiast w jadalni i w kuchni na ścianach pojawiły się drewniane panele, łączące obie strefy w elegancką, spójną stylistycznie całość. Dodatkowo w kuchni wisi na nich czarny zegar, w jadalni zaś otwarte półki, pełniące również rolę fajnej dekoracji.

Drewniane panele idealnie skomponowały się również z frontami mebli kuchennych, których nie poddano żadnej metamorfozie. Właściciele lubią zarówno ich nowoczesny, stylowy klimat, jak i kolorystykę. Zupełnie nową oprawę zyskał natomiast okap i oświetlenie nad wyspą. Szklaną obudowę zastąpiła obudowa z Corianu w kolorze dopasowanym do tonacji ścian i sufitu – mówi projektantka. Zmienił się także kształt okapu. Podobnie jak lampki oświetlające strefę wyspy, ma teraz prostą, geometryczną formę.

Nową, szlachetną, kamienną oprawę zyskał także kominek w salonie oraz ruchoma ścianka z telewizorem, znajdująca się pomiędzy jadalnią a salonem. Wykończona została elementami fornirowanymi nawiązującymi do panelingów naściennych kuchni i jadalni. Natomiast elementy meblowe wykończone lakierem na wysoki połysk pięknie odbijają promyki słońca, licznie wpadające tu przez duże przeszklenia, które teraz zdobią uszyte na zamówienie rolety. Ich subtelny wzór oraz miękka, delikatna tkanina podkreślają elegancję wnętrza i świetny gust właścicieli.

Elegancka, domowa i nowoczesna przestrzeń

Nowa aranżacja, mimo iż była w zasadzie tylko kosmetyczna, wiele zmieniła. Zniknął zimny w odbiorze minimalizm, a wnętrze nabrało ciepłego, przytulnego, bardziej domowego klimatu. Zachwyca też delikatną elegancją. Co ważne – zachowało przy tym tak ważny dla inwestorów nowoczesny charakter. Projektantce udało się odpowiednio zrównoważyć proporcje zarówno w zastosowanych kolorach, materiałach, jak i elementach dekoracyjnych. Właściciele zgodnie i bardzo zdecydowanie podkreślają, że na razie to koniec „wnętrzarskich wariacji”. I nawet odpoczynek na tarasie w ciepłe, lipcowe popołudnie na zmianę tej decyzji nie wpłynie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH