Nowoczesne wnętrze z klasycznymi akcentami oraz elementami stylu vintage. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Nowoczesne wnętrze z klasycznymi akcentami oraz elementami stylu vintage. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
30 marz 2018 13:36

Nowoczesne wnętrze z charakterem

Nowoczesne mieszkanie już od progu zachwyca wyjątkowym charakterem. To zasługa klasycznych akcentów oraz elementów stylu vintage, które stanowią także skuteczne antidotum na zmienność trendów.

Zdając się na pierwsze wrażenie można by pomyśleć, że mieszkanie znajduje się w wiekowej kamienicy, a poszczególne elementy wyposażenia, jak parkiet w jodełkę, czy ścienne i sufitowe sztukaterie zostały pieczołowicie odrestaurowane. Tym bardziej zaskakiwać może fakt, że jest to nowoczesne lokum na jednym z nowo wzniesionych warszawskich osiedli. Mieszkanie jest doskonałym przykładem na to, że urządzając wnętrze nowocześnie i komfortowo nie trzeba rezygnować z ulubionego stylu, ani tym bardziej odcinać się od klasycznej spuścizny. Wręcz przeciwnie – stylowe elementy nadają aranżacji charakter i ponadczasowy wygląd. Można mieć pewność, że nie ulegnie ona kaprysom mody, ani zmienności trendów. 

W mieszkaniu młodej rodziny mariaż klasyki i nowoczesności, widoczny już od progu, dał efekt w postaci wnętrza komfortowego i przytulnego, kameralnego i reprezentacyjnego zarazem. 

Domownicy mogą cieszyć się funkcjonalnymi rozwiązaniami jak ogrzewanie kanałowe i podłogowe zainstalowane w całym mieszkaniu. Wysokie okna we wszystkich pomieszczeniach zapewniają dużą ilość światła dziennego, a tym samym rozjaśniają wnętrze i dodają optycznej przestrzeni. Nowoczesny jest także układ pomieszczeń. Otwarty plan strefy dziennej nie tylko daje gwarancję wygody, ale także pozwala w pełni docenić spójny charakter projektu. Nie ma tu standardowych podziałów, dzięki czemu poszczególne strefy łączą się ze sobą. Zastosowano natomiast ciekawe rozwiązanie w postaci subtelnych elementów działowych, które wyznaczają granice stref, a jednocześnie dają poczucie prywatności i sprawiają, że przestronne wnętrze jest również przytulne.

Jedną z głównych ról w aranżacji części dziennej odgrywa drewno. Piękny dębowy parkiet ułożony w klasyczną jodełkę zyskał nowoczesny wygląd dzięki zastosowaniu elementów w większym formacie. Motyw jodełki znajduje swoją kontynuację także na ścianie w salonie. Wykończona fornirem zabudowa ścienna, w którą bardzo zgrabnie „wprawiony” został telewizor podkreśla stylowy charakter aranżacji. Nowoczesne meble wypoczynkowe, tapicerowane welurową tkaniną współtworzą wyjątkowy klimat sprawiając, że nowoczesne wnętrze zyskuje klasyczną duszę.

Konsekwentna aranżacja poszczególnych stref tylko nieznacznie zmienia oblicze w zależności od funkcji pomieszczenia. W przypadku jadalni do głosu dochodzą elementy stylistyki vintage, zwłaszcza pod postacią modnych, metalowych krzeseł w czarnym kolorze. Aranżację dopełnia stół z drewnianym blatem wspartym na czarnym, metalowym stelażu oraz miedziane lampy wiszące. Te ostanie są w nieustannym „kontakcie wizualnym” z lampami w salonie. Wszystkie trzy pochodzą z rodziny lamp Cooper marki Tom Dixon (modele w salonie to Cooper Metl w dwóch rozmiarach, w jadalni natomiast Cooper Wide) różni je nieco kształt kloszy, łączy natomiast design i miedziane wykończenie.

Nie sposób nie wspomnieć o niezwykle oryginalnym elemencie aranżacji jakim jest siedzisko ulokowane we wnęce. Prosta ława i tapicerowane oparcie mocowane bezpośrednio na ścianie stworzyły uroczą enklawę – dodatkową strefę relaksu w mieszkaniu, gdzie można zasiąść z książką i filiżanką kawy. 

Prywatna część mieszkania godnie reprezentuje styl tak charakterystyczny dla strefy dziennej. Uwagę w sypialni zwracają oryginalne sztukaterie zdobiące ścianę nad łóżkiem. Bogato zdobione motywy klasyczne połączono z bardziej oszczędnymi nowoczesnymi, co dało niepowtarzalny efekt dekoracyjny. Największym zaskoczeniem w sypialni jest jednak obecność wanny. Tę dodatkową strefę relaksu wyposażono w wolno stojący model z wysokim, pięknie wyprofilowanym oparciem. Jej granice zaś wyznacza ceramiczna podłoga wykończona mozaiką z geometrycznym motywem, która znakomicie współgra z drewnianą podłogą.

Główną bohaterką aranżacji łazienki jest sympatyczna żyrafa. Fototapeta z rysunkiem żyrafy pojawiła się na życzenie najmłodszego domownika, którego codziennie wita i zaprasza do kąpieli.

Autorka projektu: arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska, Pracownia Architektoniczna Arrange www.arrange.com.pl

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł

Czytaj także Piękny dom w tradycyjnym stylu. Zobacz projekt i wnętrza

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH