Otwarta kuchnia została tak zaplanowana, że otwiera się zarówno na parter, jak i niższą kondygnację. Wpasowana we wnękę, odgrodzoną estetycznie szklanymi ściankami, zlokalizowaną pod podestem, na którym zaplanowano dwustanowiskowy garaż. Projekt i zdjęcia: Millimeter Interior Design.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Otwarta kuchnia została tak zaplanowana, że otwiera się zarówno na parter, jak i niższą kondygnację. Wpasowana we wnękę, odgrodzoną estetycznie szklanymi ściankami, zlokalizowaną pod podestem, na którym zaplanowano dwustanowiskowy garaż. Projekt i zdjęcia: Millimeter Interior Design.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
10 cze 2015 13:56

Nowoczesne wnętrze: zobacz salon z przeszklonym garażem

Czteropiętrowy, przestronny dom zachwyca nietuzinkowymi rozwiązaniami architektonicznymi, nowoczesnym wystrojem i... przeszklonym garażem.

Aż trudno uwierzyć, że ten obszerny, funkcjonalny, nowoczesny dom jeszcze do niedawna był mało praktyczny i - mimo sporego metrażu - dość ciasny. Winnym tej sytuacji był podział przestrzeni typu split-levels, w którym poszczególne kondygnacje zazębiały się ze sobą, z przesunięciem o połowę względem sąsiadującego piętra.

To rozwiązanie bardzo efektowne wizualnie, ale niestety jego największym mankamentem jest sposób, w jaki rozwarstwia przestrzeń na indywidualne "boksy", które trudno ze sobą połączyć, skomunikować, a także wygodnie urządzić.

Właścicielom z kolei zależało bardzo na dużej ilości wolnej przestrzeni. Są to osoby towarzyskie, a zlokalizowany na przedmieściach Hong Kongu dom miał służyć im między innymi za miejsce licznych imprez i częstego przyjmowania gości. Przestrzeń była zatem priorytetem, co uwzględnili architekci z pracowni Millimeter Interior Design.

Architekci całkowicie zburzyli oryginalną konstrukcję, dzięki czemu znacznie poszerzyli przestrzeń - zarówno optycznie, jak i funkcjonalnie. Po gruntownej metamorfozie, budynek "otrzymał" cztery przestronne piętra oraz efektowny przeszklony garaż, wbudowany we wnętrze domu. Licznie przybywających gości wita otwarty parter, rozciągający się od wejścia do ogrodu na tyłach domu, zamknięty jedynie przez szklane przeźroczyste drzwiczki, które można złożyć. 

Parter to także miejsce przestronnej strefy dziennej, w skład której wchodzi duży salon oraz kuchnia, która całkowicie redefiniuje pojęcie "otwarta kuchnia" - zamiast otwierać się jedynie na salon, została poprowadzona również w dół, na niższą kondygnację, gdzie schowano stół jadalniany. W sąsiedztwie salonu, na delikatnym podwyższeniu, znalazł się również dwustanowiskowy garaż, będący elementem najbardziej przyciągającym wzrok. 

Strefę nocną, z licznymi sypialniami dla domowników i gości, pokojem rodzinnym, który jest niczym drugi salon oraz trzema łazienkami urządzono na pierwszym piętrze. Drugie piętro to królestwo pani i pana domu z ogromną sypialnią master, towarzyszącą jej dużą łazienką oraz biurem, w którym domownicy mogą popracować. 

Projekt i zdjęcia: Millimeter Interior Design.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH