Strefa wspólnego odpoczynku to salon, jadalnia i kuchnia, w sercu której znajduje się trójstronny kominek. Pomieszczenia te, mimo połączenia przestrzennego, są od siebie wyraźnie rozdzielone. Dom Aria. Projekt: Marcin Abramowicz, Jagoda Gruca. Fot. Dobre Domy

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Strefa wspólnego odpoczynku to salon, jadalnia i kuchnia, w sercu której znajduje się trójstronny kominek. Pomieszczenia te, mimo połączenia przestrzennego, są od siebie wyraźnie rozdzielone. Dom Aria. Projekt: Marcin Abramowicz, Jagoda Gruca. Fot. Dobre Domy
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
11 kwi 2017 10:11

Nowoczesny dom: funkcjonalny układ i piękne wnętrza

Aria to projekt domu z poddaszem użytkowym. Elegancka bryła budynku, zaprojektowana w klasycznym stylu, podkreślona została nowoczesnymi wykończeniami. Wnętrze zaprojektowano nowocześnie: dominuje w nim drewno i światło.

Aria to dom jednorodzinny, z poddaszem użytkowym i dachem wielospadowym. Na parterze znajdują się pokój dzienny połączony z jadalnią i kuchnią, łazienka, spiżarnia, gabinet oraz garaż wraz z pomieszczeniem gospodarczym. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie (każda z własną garderobą), łazienkę i strych.

Strefa wspólnego odpoczynku to salon, jadalnia i kuchnia, w sercu której znajduje się trójstronny kominek. Pomieszczenia te, mimo połączenia przestrzennego, są od siebie wyraźnie rozdzielone. Uwagę gości tego wyjątkowego domu przykuwać zapewne będą liczne przeszklenia, zapewniające szeroki widok na ogród.

Zabudowana klatka schodowa prowadzi na użytkowe poddasze. Znajdują się tam trzy sypialnie, każda z własną garderobą, łazienka oraz strych. Aria to wyjątkowy dom dla rodziny 4-5-osobowej. Klasyczny, elegancki i wyrazisty.

Drewno we wnętrzu

Ponad 140 m2 powierzchni użytkowej zapewni przyszłym mieszkańcom komfortowe życie. Dom jednorodzinny Aria podzielony jest na dwie kondygnacje. Na parterze zaprojektowano część dzienną. Wejście do domu skryte jest pod dużym podcieniem.

Wiatrołap, z wydzielonym miejscem na zabudowaną szafę, prowadzi do holu. Po prawej stronie holu znalazły się niewielka łazienka, pomieszczenie gospodarcze (które sprawdzi się również jako spiżarnia) oraz gabinet, zapewniający ciszę i spokój do pracy. Wnętrza w klasycznym stylu uzupełniono wyrazistymi dodatkami – meblami i oświetleniem.

Strefa wspólnego odpoczynku to salon, jadalnia i kuchnia, w sercu której znajduje się trójstronny kominek. Pomieszczenia te, mimo połączenia przestrzennego, są od siebie wyraźnie rozdzielone. Ciepły odcień drewnianych okładzin ściennych i podłogi idealnie współgra z białym kolorem ścian i szarymi meblami. Uwagę we wnętrzu przykuwają liczne przeszklenia, zapewniające szeroki widok na ogród.

Salon płynnie łączy się z jadalnią i zaprojektowaną nieco na uboczu kuchnią. Biel ścian i zabudowy kuchennej pięknie koresponduje z drewnianymi frontami i stołem w jadalni. Całość uzupełniają wyraziste czarne lampy o nowoczesnym designie.

Charakterystyka energetyczna
Ep = 93,38 kWh/(m2·rok)
Ek = 82,58 kWh/(m2·rok)

Parametry i technologia wykonania:

pow. garażu 18,80 m2
pow. pom. gospodarczych 5,90 m2
pow. strychu 13,80 m2
pow. zabudowy 167,10 m2
kubatura 551,60 m3
wysokość domu 8,40 m
kąt nachylenia dachu 40º
min. wymiary działki 22,70 x 21,20 m
fundamenty – betonowe
ściany zewnętrzne – warstwowe z bloczków silikatowych ocieplone styropianem
ściany wewnętrzne – z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k
strop – gęstożebrowy oraz płyta monolityczna
dach – dachówka ceramiczna bądź cementowa - pow. 258,10 m2
elewacje – tynk strukturalny, okładzina drewniana i kamienna

projekt: Marcin Abramowicz, Jagoda Gruca

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH