Nowoczesny dom dla rodziny: D79 House. Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin; mode:lina™. Zdjęcia: Marcin Ratajczak

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Nowoczesny dom dla rodziny: D79 House. Projekt: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin; mode:lina™. Zdjęcia: Marcin Ratajczak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
30 marz 2018 09:58

Nowoczesny dom - projekt dla rodziny

Pani domu chciała mieć wymarzoną białą kuchnię z wyspą oraz dębowy stół w jadalni. Inwestorowi natomiast zależało, aby goście czuli tu się jak u siebie w domu.

Jesteśmy rodziną z małymi dziećmi, które za chwilę idą do szkoły - ta myśl była punktem wyjścia do zaprojektowania wielofunkcyjnej przestrzeni domu, która pozwoli pogodzić wiele różnych obowiązków szkolnych i domowych. Inwestorowi zależało na stworzeniu przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni. Architekci z pracowni mode:lina™ w ścisłej współpracy z inwestorem pomogli stworzyć wymarzone wnętrze przyjazne do zabawy i pracy.  Potrzebowaliśmy tak zorganizować przestrzeń, aby dzieci mogły się swobodnie bawić, schować swoje zabawki, podczas gdy ja będę miała swoją wymarzoną białą kuchnię z wyspą i duży dębowy  stół - wyjaśniają.

Projektanci z mode:lina™ zaprojektowali otwartą przestrzeń salonu oraz kuchni. Kuchnię wyróżnia duża biała wyspa, białe meble oraz drewno na ścianach. Duży dębowy stół to doskonałe miejsce do codziennej pracy, a także towarzyskich spotkań. Świetnie prezentuje się przy nim eklektyczny zestaw krzeseł; mimo że każde jest nieco inne, to wszystkie razem tworzą gustowny i przede wszystkim niebanalny komplet.

Niewątpliwie największą atrakcję dla najmłodszych domowników stanowi wykończona farbą tablicową ściana w jadalni ozdobiona zabawnymi rysunkami. Powielając achromatyczną kolorystykę aranżacji stanowi oryginalną dekoracje tego minimalistycznego wnętrza. Dodaje dynamiki i wprowadza zabawny akcent. 

Od popularnych schematów odbiega również biała kuchnia z wyspą. Ciekawy jest sam kształt zabudowy, która nie kojarzy się z tradycyjnymi rzędami szafek dolnych i górnych, a raczej ze zwartym układem brył, w których jedyny „wyłom” stanowi wnęka robocza. W tym miejscu osadzony został zlewozmywak, sprzęty AGD zaś w słupkach po obu stronach. Duża biała wyspa stanowi strefę gotowania i przygotowywania posiłków. Na dużym blacie jest miejsce dla wszelkich kulinarnych działań. Wyspa to także pojemny mebel z miejscem do przechowywania w licznych szufladach.

Zabudowa kuchni wykonana z lakierowanego na wysoki połysk białego MDF-u zyskała przytulny, familijny charakter dzięki dodaniu drewna. Fornir o ciepłym, miodowym odcieniu zastosowano w formie subtelnego obramowania zabudowy oraz jako wykończenie wnęki nad blatem roboczym. Takie połączenia mają swoją kontynuację także w zabudowie ściany telewizyjnej w salonie.

Wygodne sofy są idealnym miejscem do odpoczynku. - Przestrzeń jest otwarta, wygodna i doskonale zorganizowana pod nasze potrzeby - mówią właściciele. Inwestorowi zależało również aby goście czuli się jak u siebie w domu. Układ mieszkania doskonale sprawdza się podczas spotkań ze znajomymi oraz imprez rodzinnych. Jest dużo miejsca do siedzenia zarówno przy stole, jak i na sofę. 

To nasz azyl. Nasze miejsce. Nasza prywatność - tak o sypialni mówią inwestorzy. Ideę jaka związana była z projektem tego pomieszczenia  trzeba było połączyć z koniecznością przechowywania ubrań i  innych rzeczy. Projektanci zaproponowali duży regał na książki, który odgradza sypialnię od reszty świata. Aby nadać wnętrzu ciepły i przytulny klimat zastosowano drewniane elementy oraz tkaniny.

D79 House. Projekt : mode:lina™ , www.modelina-architekci.com. Zespół: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Zdjęcia: Marcin Ratajczak

Zobacz także: 20 pomysłów na jasny salon

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH