Fot. Marcelo Donadussi

Zobacz galerię [29 zdjęć]

Fot. Marcelo Donadussi
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
21 lis 2016 08:19

Nowoczesny dom prosto z Brazylii. Zobacz wnętrza i projekt

Nowoczesna bryła budynku położonego na malowniczej skarpie oraz piękne wnętrza to atuty domu zaprojektowanego przez brazylijskiego architekta Luciano Lerner Basso.

Pod zagadkową nazwą 4.16.3 kryje się piękny dom na skarpie, położony w brazylijskiej miejscowości Erechim w stanie Rio Grande do Sul. Region, w którym powstał dom cechuje się subtropikalnym klimatem: z ciepłym, wilgotnym latem i chłodnymi i deszczowymi zimami, co stwarzało niemałe wyzwanie dla architekta, głównie pod kątem doboru materiałów budowlanych i technologii.

Kolejną trudnością, która projektant przekuł w zaletę, było ukształtowanie terenu. Dom wykorzystuje naturalne atuty działki, czasami wznosi się ponad skarpę, miejscami w naturalny sposób się w nią wtapia.

Funkcjonalny układ

Dom podzielono go na dwie części (dwa połączone ze sobą budynki). W pierwszej, długości 42 metrów i szerokości 8 metrów, zaprojektowano strefę dzienną. W drugiej, położonej niżej, część gospodarczą, balkon i basen.

Nowoczesne duże przeszklenia pozwalają na nieskrępowany kontakt z przyrodą. Subtropikalny letni klimat pozwalał na zaplanowanie rozległej strefy wypoczynku na świeżym powietrzu.

Informacje o projekcie:

Powierzchnia działki: 2150 m²

Powierzchnia zabudowy: 510 m²

Projekt architektoniczny: Luciano Lerner Basso, architekt

Termin realizacji: 2011-2015

Zdjęcia: architekt Marcelo Donadussi

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH