Kuchnia otwiera się na jadalnię, z którą spaja ją wizualnie betonowa podłoga. Projekt: Projekt: YH2. Fot. Julien Perron-Gagné.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Kuchnia otwiera się na jadalnię, z którą spaja ją wizualnie betonowa podłoga. Projekt: Projekt: YH2. Fot. Julien Perron-Gagné.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
14 lut 2017 09:20

Nowoczesny dom: szare wnętrze ocieplone drewnem

Położony w malowniczej okolicy, otoczony ze wszystkich stron lasem dom i jego wnętrze integrują się z naturą, wpisując jednocześnie w nowoczesną stylistykę.

Zaprojektowany przez kanadyjską pracownię YH2, Spahaus to jeden z wielu domków, tworzących osiedle rezydencji, położonych w popularnym kanadyjskim kurorcie narciarskim. Ideą przyświecającą projektowi było stworzenie domu, który byłby "gotowy do zamieszkania" i zintegrowany z otaczającą go naturą. 

Ten związek z naturą był niezwykle istotny dla projektujących do architektów. Nie chcieli oni, aby inwestycja budowlana ingerowała zbytnio w naturalny krajobraz. Dlatego też dom został tak wkomponowany w otoczenie, aby nie wycinać otaczających go drzew, które teraz tworzą przepiękną dekorację, widoczną przez duże, panoramiczne okna. 

Sam projekt nowoczesnego domu to estetyczny, choć przewrotny związek drewna z betonem - pozornie nieharmonizujących ze sobą materiałów, idealnie podkreślających dwa główne aspekty projektu: nowoczesność i poszanowanie natury. Oba materiały zdominowały całkowicie zarówno elewacje budynku, jak i jego nowoczesne wnętrze.

Tutaj beton i drewno przenikają się ze sobą, wchodząc w najróżniejsze powierzchnie i konfiguracje. Paleta szarości i ciepłych brązów jest również kontynuowana w formie mebli. W salonie tapicerowany, przytulny kącik wypoczynkowy ma niemal taką samą barwę jak cementowa podłoga w kuchni. 

Stonowana kompozycja szarości i brązów w różnych odcieniach została urozmaicona tym, co architekci koniecznie chcieli zachować - naturą za oknami. Okazałe przeszklenia, pozbawione firan i zasłon wspaniale eksponują zieleń za oknami, która wkracza optycznie do wnętrz, stając się ich główną dekoracją. 

Projekt: YH2 Architecture, www.yh2architecture.com

Zdjęcia: Julien Perron-Gagné.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH