Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W salonie drewno wiedzie prym: wchodząc w powierzchnie podłogi i jednej ze ścian. Reszta ścian jest pomalowana białą farbą, na tle której pięknie odznaczają się czarne ramy okien. Projekt: Projekt: YH2. Fot. Julien Perron-Gagné.

W salonie drewno wiedzie prym: wchodząc w powierzchnie podłogi i jednej ze ścian. Reszta ścian jest pomalowana białą farbą, na tle której pięknie odznaczają się czarne ramy okien. Projekt: Projekt: YH2. Fot. Julien Perron-Gagné.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 08 wrz 2015 15:02 (aktualizacja: 11 wrz 2015 09:59)

Nowoczesny dom: szare wnętrze ocieplone drewnem

Położony w malowniczej okolicy, otoczony ze wszystkich stron lasem dom i jego wnętrze integrują się z naturą, wpisując jednocześnie w nowoczesną stylistykę.

Zaprojektowany przez kanadyjską pracownię YH2, Spahaus to jeden z wielu domków, tworzących osiedle rezydencji, położonych w popularnym kanadyjskim kurorcie narciarskim. Ideą przyświecającą projektowi było stworzenie domu, który byłby "gotowy do zamieszkania" i zintegrowany z otaczającą go naturą. 

Ten związek z naturą był niezwykle istotny dla projektujących do architektów. Nie chcieli oni, aby inwestycja budowlana ingerowała zbytnio w naturalny krajobraz. Dlatego też dom został tak wkomponowany w otoczenie, aby nie wycinać otaczających go drzew, które teraz tworzą przepiękną dekorację, widoczną przez duże, panoramiczne okna. 

Sam projekt nowoczesnego domu to estetyczny, choć przewrotny związek drewna z betonem - pozornie nieharmonizujących ze sobą materiałów, idealnie podkreślających dwa główne aspekty projektu: nowoczesność i poszanowanie natury. Oba materiały zdominowały całkowicie zarówno elewacje budynku, jak i jego nowoczesne wnętrze.

Tutaj beton i drewno przenikają się ze sobą, wchodząc w najróżniejsze powierzchnie i konfiguracje. Paleta szarości i ciepłych brązów jest również kontynuowana w formie mebli. W salonie tapicerowany, przytulny kącik wypoczynkowy ma niemal taką samą barwę jak cementowa podłoga w kuchni. 

Stonowana kompozycja szarości i brązów w różnych odcieniach została urozmaicona tym, co architekci koniecznie chcieli zachować - naturą za oknami. Okazałe przeszklenia, pozbawione firan i zasłon wspaniale eksponują zieleń za oknami, która wkracza optycznie do wnętrz, stając się ich główną dekoracją. 

Projekt: YH2 Architecture, www.yh2architecture.com

Zdjęcia: Julien Perron-Gagné.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

Forum Dobrego Designu

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA