Żywym, wesołym akcentem kolorystycznym jest zielony, włochaty dywan w salonie i towarzyszące mu dekoracyjne poduszki. W otoczeniu wszędobylskiego drewna tworzą obrazek bardzo bliski naturze. Projekt: Mitsuori Architects. Fot. Michael Kai Photography.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Żywym, wesołym akcentem kolorystycznym jest zielony, włochaty dywan w salonie i towarzyszące mu dekoracyjne poduszki. W otoczeniu wszędobylskiego drewna tworzą obrazek bardzo bliski naturze. Projekt: Mitsuori Architects. Fot. Michael Kai Photography.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
16 wrz 2015 15:43

Nowoczesny dom: wnętrze ocieplone drewnem

Stary dom został pięknie odnowiony w nowoczesnym duchu. Otwarte, jasne przestrzenie ocieplono lokalnym, naturalnym drewnem, nadając wnętrzu przytulności.

Projekt tego domu jest rezultatem wspaniałej, owocnej współpracy z klientami - tak przemianę tego tradycyjnego, wiktoriańskiego domu w nowoczesny, oryginalny budynek opisują architekci z pracowni Mitsuori Architects. 

Projektanci musieli zmierzyć się z ograniczeniami, wynikającymi ze starej bryły budynku oraz ograniczonym budżetem. Powstał elegancki, nowoczesny dom, odpowiadający potrzebom mieszkającej w nim rodziny. Klientom zależało na tym, aby we wnętrzach było dużo przestrzeni, w których mogliby wspólnie spędzać czas. 

Odpowiedzią na wszystkie oczekiwania i ograniczenia było stworzenie na parterze domu okazałej strefy dziennej, która objęła, salon, jadalnię i kuchnię. Poszczególne strefy usytuowano w jednej linii, a sama kuchnia otwiera się na piękny, malowniczy taras - miejsce idealne do popołudniowych biesiad w leniwe niedziele. Z drugiej strony otwartej klatki schodowej schowano natomiast dużą sypialnię małżeńską. Wrażenie przestronności potęguje otwarcie salonu na dwie kondygnacje - zwłaszcza iż otwiera ono również drogę dla wędrówek światła, wpadającego do wnętrza przez okna dachowe.

Dom ma czytelny podział na strefę dzienną - na dole i prywatną - na piętrze. Znalazły się tam sypialnie domowników i łazienka oraz wc. 

Kolorystyka we wnętrzach jest świeża, jasna, optymistyczna. Dominuje biel, ocieplona naturalnym drewnem w jasnym kolorze. Bliżej natury domownicy mogą się poczuć również dzięki przemyconej w postaci tekstyliów i mebli zieleni. Surowość do wnętrz wprowadza betonowa posadzka. Przewagę jasnych barw przełamuje czerń, królująca w łazience. Całość ubrano w minimalistyczne, proste formy, nadające wnętrzom elegancki charakter. 

Projekt: Matthew Murfett, Melisa Lim / Mitsuori Architects, www.mitsuori.com

Zdjęcia: Michael Kai Photography.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH