Reprezentacyjny salon połączony z tarasem umożliwia swobodną aranżację i zapewnia pełną harmonię domu z ogrodem. Szerokie przeszklenia zastosowane w projekcie gwarantują doskonałe doświetlenie i wspaniale wzbogacają wnętrze widokiem otaczającego krajobrazu. Dom Sam II G2 Energo Plus. Projekt: arch. Artur Wójciak. Fot. Pracownia Projektowa Archipelag

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Reprezentacyjny salon połączony z tarasem umożliwia swobodną aranżację i zapewnia pełną harmonię domu z ogrodem. Szerokie przeszklenia zastosowane w projekcie gwarantują doskonałe doświetlenie i wspaniale wzbogacają wnętrze widokiem otaczającego krajobrazu. Dom Sam II G2 Energo Plus. Projekt: arch. Artur Wójciak. Fot. Pracownia Projektowa Archipelag
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
17 marz 2018 08:11

Nowoczesny dom: zobacz jak można zaprojektować 150 metrów

Atrakcyjna forma, energooszczędny charakter, a także otwarte, pogodne wnętrze to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać projekt Sam II G2 Energo Plus. Poznajcie go bliżej.

Sam II G2 Energo Plus to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą mieszkać przestronnie, funkcjonalnie i w harmonii z ogrodem.

Nowocześnie i z pomysłem

Sam II G2 Energo Plus to dom, w którym energooszczędne rozwiązania idą w parze z codzienną wygodą. Od frontu budynek jest minimalistyczny i skromny, od strony ogrodu wspaniale przeszklony i efektownie ozdobiony dekoracyjnym kamieniem oraz ażurową pergolą, która dodatkowo chroni mieszkańców przed wiatrem i słońcem.

Współczesny charakter domu akcentuje modny dach bez okapu, a także naturalne drewno, które ociepla elewację i sprawia, że całość prezentuje się szlachetnie, a jednocześnie bardzo przytulnie. Wizytówką projektu są także dwa atrakcyjne tarasy, które od wiosny do późnej jesieni tworzą wymarzone warunki, aby przyjemnie odpocząć na świeżym powietrzu.

Zobacz także: Nowoczesny dom parterowy dla miłośników wnętrz otwartych na ogród

Oprócz tego, że dom świetnie wygląda, jest także bardzo tani w utrzymaniu. Dzięki swojej odpowiedniej formie, właściwej izolacji i energooszczędnym instalacjom (pompa ciepła, wentylacja z rekuperacją, system solarny) budynek osiąga wartość EP = 40.53 kWh/m2*rok, a koszty ogrzewania oscylują w graniach 2500-2800 zł rocznie.

Przestronne wnętrze

Projekt Sam II G2 Energo Plus posiada prosty układ z minimalną ilością ścian nośnych na parterze, dzielący budynek na dwa główne trakty. W ścianki działowe na poddaszu zostały wkomponowane elementy konstrukcji więźby. Prawdziwą gwiazdą tego wnętrza jest otwarta część dzienna, w której tętni życie rodzinne, a strefy funkcjonalne płynnie się ze sobą przenikają.

Reprezentacyjny salon połączony z tarasem umożliwia swobodną aranżację i zapewnia pełną harmonię domu z ogrodem. Szerokie przeszklenia zastosowane w projekcie gwarantują doskonałe doświetlenie i wspaniale wzbogacają wnętrze widokiem otaczającego krajobrazu. Dekoracyjny kamień w salonie koresponduje z elewacją, tworząc elegancką, spójną całość.

Dużym plusem projektu jest słoneczna kuchnia z wyspą i sporą spiżarnią, a także osobny gabinet, który w razie potrzeby świetnie sprawdzi się jako dodatkowy pokój dla gości. Atrakcyjnym elementem strefy dziennej jest także nieduży, wiszący kominek, który jest widoczny z jadalni, kuchni i salonu.

W projekcie zastosowano również wygodne schody dwubiegowe ze spocznikiem, pod którymi można zorganizować praktyczny schowek. Przytulny układ pomieszczeń domu uzupełnia dwustanowiskowy garaż z funkcjonalną wnęką na rowery oraz ogrodnicze sprzęty i akcesoria.

Autor tekstu: Anna Czyż, kierownik ds. rozwoju Pracownia Projektowa Archipelag 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH