Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Serce domu stanowi otwarta strefa dzienna, w której skład wchodzi elegancki salon urządzony w szarościach, niewielka jadalnia oraz kuchnia z ogromną wyspą. Projekt: Sharon Davis Design. Fot. Elizabeth Felicella.

Serce domu stanowi otwarta strefa dzienna, w której skład wchodzi elegancki salon urządzony w szarościach, niewielka jadalnia oraz kuchnia z ogromną wyspą. Projekt: Sharon Davis Design. Fot. Elizabeth Felicella.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 14 marz 2016 14:07 (aktualizacja: 16 marz 2016 08:44)

Nowoczesny dom: zobacz jasne wnętrze

Urządzone w jasnych barwach wnętrze tego domu zachwyca przestronnością i naturalnymi materiałami.

Położony w zabytkowej okolicy dom należał do jego właścicielki przez ponad 20 lat. Architekt Sharon David (bo o niej mowa) kupiła ziemię, na której stał dom, a także dużą część terenów okalających działkę z domem, tak aby uchronić ją przed inwestycjami budowlanymi.

Architekt zachować ducha przeszłości postanowiła również w postaci samego domu, projektując dla siebie niewielki budynek z jedną sypialnią, który miał być swoistym hołdem w kierunku otoczenia i historii terenu, nie tracąc przy tym na komforcie i nowoczesności. 

Nowy dom został stworzony na bazie starego budynku, jednak bryła przeszła ogromną metamorfozę. Duże panoramiczne okna nadają domowi nowoczesny charakter, a przy tym otwierają wnętrze na otaczający je krajobraz, integrując pomieszczenia z otoczeniem. 

We wnętrzu odnajdziemy naturalne materiały zainspirowane lokalną naturą: błękitny kamień, naturalne drewno czy szlachetne łupki. Z organicznymi surowcami ciekawy dialog prowadzi stal cortenowska i pomalowana na czarno. Wnętrze jest przestronne, z dominacją jasnych, stonowanych kolorów, która wspólnie z eleganckimi materiałami nadają mu elegancki wymiar. 

Projekt: Sharon Davis Design, www.sharondavisdesign.com

Zdjęcia: Copyright Elizabeth Felicella

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA