Nowoczesny dom. Projekt: Konrad Grodziński. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Nowoczesny dom. Projekt: Konrad Grodziński. Zdjęcia: Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 cze 2017 11:54

Nowoczesny dom - zobacz piękny projekt z okolic Łodzi

Położony w okolicach pofabrycznej Łodzi dom to azyl dla czteroosobowej rodziny. Chociaż doskonale wtapia się w wielkomiejski krajobraz, to zieleń we wnętrzach i wokół domu daje poczucie bliskości natury.

Ponadtrzystumetrowy dom o nowoczesnej bryle zachwyca kubistyczną formą i niestandardowymi rozwiązaniami. To zapowiedź tego, co odnajdziemy w środku. Zgeometryzowane formy, nowoczesne materiały i stonowana kolorystyka wyznaczają jego miejski charakter. Z drugiej strony nie brak tu zieleni – żywe rośliny tworzą swoiste punkty architektoniczne, a duże przeszklenia zapraszają naturę do wnętrza. Wystarczy bowiem otworzyć drzwi tarasowe, by połączyć obie przestrzenie. Elementem z natury jest także wszechobecne tu drewno, które zdobi nie tylko podłogi, ale też część ścian na zamkniętej klatce schodowej. Efektownie podświetlona mozaika, wykonana z naturalnego drewna wyznacza ciągi komunikacyjne pomiędzy piętrami i w korytarzach. Drewno w projekcie odgrywa jeszcze jedną znaczącą rolę – ociepla industrialne wnętrze, niwelując chłód betonowych sufitów.

Surowy, architektoniczny beton oraz szarości stanowią bowiem sugestywne tło dla aranżacji wszystkich wnętrz. Ich wybór to świadomy ukłon w stronę pofabrycznej Łodzi, na której obrzeżach zlokalizowany jest dom. Zdominowały one także otwartą strefę dzienną, wyznaczając jej nowoczesny, loftowy wręcz charakter. Dzięki dobremu oświetleniu i niestandardowej wysokości wnętrza surowy beton nie przytłacza wnętrza. Wręcz przeciwnie, zachwyca ogromem wolnej przestrzeni, dając przy tym poczucie ładu i porządku. To zasługa starannego rozplanowania poszczególnych stref w obrębie całej przestrzeni dziennej która, choć otwarta, jest wyraźnie podzielona na salon, jadalnię i kuchnię. Rolę ścian (przegrodzeń) pełnią tu pasy żywej zieleni, wnoszące do wnętrza pierwiastek natury.

Sam salon urządzony został minimalistycznie. Duża, narożna kanapa organizuje strefę wypoczynku. Jej czerń kontrastuje z żółtą, designerską szafką RTV, która stanowi mocny akcent stylistyczny w stonowanej aranżacji. W tej samej kolorystyce są tu obrazy i plakaty, podkreślające zamiłowanie właścicieli do nowoczesnej sztuki i dobrego wzornictwa. Głównym atutem tej części domu są jednak ogromne przeszklenia, które zapewniają sporą dawkę dziennego światła we wnętrzu. Duże okna tarasowe wpuszczają do salonu także zieleń zza okien. Siedząc na kanapie można podziwiać widok roztaczający się za oknami, a po otwarciu przesuwnych drzwi na taras połączyć obie przestrzenie, tworząc wymarzone wręcz miejsce do wypoczynku czy wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu.

Na szczególną uwagę zasługuje także kuchnia. Oddzielona pasem zieleni od części salonowej, urządzona na swoistym podeście i połączona z jadalnią. Jej centrum stanowi misternie skonstruowana wyspa o strukturze przypominającej diament, której nieforemna bryła (wykonana na zamówienie) wydaje się być niejako zawieszona w powietrzu. W rzeczywistości jednak opiera się na konstrukcyjnym słupie, który został wkomponowany w całość zabudowy.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • amanda, 2017-06-18 14:38:48

    w nowoczesnych wnętrzach struktury świetnie wyglądają. Ja kładąc strukturę Perla Sabia korzystałem z filmu na youtube. Przystępnie wyjaśnione.

POLECAMY W SERWISACH