Nowoczesny dom dla rodziny. Projekt: Renata 
Modrzyńska-Kasiak. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Nowoczesny dom dla rodziny. Projekt: Renata Modrzyńska-Kasiak. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 sty 2018 12:14

Nowoczesny dom - zobacz projekt dla młodej rodziny

Położony w okolicach Łodzi piętrowy dom czteroosobowej rodziny został urządzony nowocześnie, ale nie brakuje tu także odniesień do otaczającej go przyrody.

Dom, w którym mieszka czteroosobowa rodzina - małżeństwo z dwójką małych dzieci - jest nowoczesny i przestronny. Głównym oczekiwaniem inwestorów odnośnie projektu wnętrz było, to aby aranżacja miała lekki, a jednocześnie ponadczasowy charakter. Realizacji projektu podjęła się arch. Renata Modrzyńska-Kasiak.

Inwestorzy zastanawiali się m.in. nad tym jak powinna wyglądać kuchnia ich marzeń. Zadanie nie było łatwe, ponieważ pogodzenie gustu i wymagań kilku zupełnie różnych osób to spore wyzwanie. W efekcie powstało wnętrze jasne, nowoczesne, ale zarazem sprzyjające rodzinnej integracji. I ma to odniesienie nie tylko do kuchni, ale całej powierzchni parteru. Ma ona charakter otwarty, a na imponującej przestrzenie urządzono kuchnię z sąsiadującą jadalnią oraz strefę wypoczynkowa. W tej ostanie króluje narożna kanapa, na której może z powodzeniem zasiąść cała rodzina oraz liczni gości. Stanowi ona centrum strefy dziennej, bowiem  wokół niej toczy się całe życie rodzinne i towarzyskie. 

Pani domu, która uwielbia piec ciasta, najwięcej więcej czasu spędza w kuchni. Kuchnia jest otwarta na salon, więc aromat świeżo upieczonego ciasta subtelnie unosi się w całym mieszkaniu tworząc ciepłą, rodzinną atmosferę. W kuchennej zabudowie znajduje się ukryte wejście do spiżarni. Taka lokalizacja nie jest przypadkowa. Dla osób postronnych to kolejny front kuchenny, dla pani domu zaś drzwi do jej prywatnego królestwa. Główną ozdobą kuchni jest ściana nad blatem z motywem dmuchawców delikatnie skąpanych w kroplach deszczu. Początkowo wzór miał być zupełni inny, ale gdy gospodyni zobaczyła podobną w którymś z wnętrzarskich czasopism, wiedziała, że musi ją mieć. Za sprawą dużego kontrastu szyby z meblami kuchnia nabrała wyrazu, a idealnie dopasowane szkło pięknie się prezentuje na tle otwartej strefy dziennej.  Wygodnym w domu dla rodziny rozwiązaniem jest także barek wysokimi hokerami. 

Największy wpływ na charakter i styl wnętrza mają zastosowane tutaj  kolory.Chłodna biel, czerń i niebieski, tworzą w nim spokojną, zrównoważoną aurę. Pomimo użycia chłodnych odcieni panuje tu dość domowy kli-mat. Przełamaniem stonowanej kolorystyki są niebieskie akcenty oraz duża ilość sztucznego oraz naturalnego światła.

W łazience na piętrze główną rolę odgrywa fototapeta za szkłem z motywem brzozowego lasu, wybranym na życzenie inwestorów, którzy kochają przyrodę. Zresztą wystarczy otworzyć okno, by do wnętrza wpuścić także odgłosy przyrody, która otacza dom.

Projekt: arch. Renata Modrzyńska-Kasiak

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Marta Ustymowicz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH