Biel ścian i podłoga z dębu bielonego stanowią bazę dla czarnych, lśniących elementów. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Biel ścian i podłoga z dębu bielonego stanowią bazę dla czarnych, lśniących elementów. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 lis 2011 12:23

Ostro doprawione mieszkanie

Apartament, w którym wyrazistość to cecha nadrzędna. Zdecydowane kontury, kontrasty na każdym kroku, odważne faktury i zaskakujące drobiazgi tworzą ostrą, charakterystyczną całość.

 Nowoczesny apartament położony jest w Kościelisku, koło Zakopanego. Tylko widok przez tarasowe okna na las i góry przypomina, że nie jesteśmy w centrum dużego miasta. Poza piękną, wyciszającą panoramą, aurę ukojenia wnosi do wnętrza również kominek, który jest widoczny z trzech otwartych stref: salonu, jadalni i kuchni. Domownicy mogą robić różne rzeczy, a mimo to być razem – prawdziwe domowe ognisko z ciepłem żywego ognia...

Dom rodzinny

Okazuje się, że na wskroś współczesne wyposażenie może sprzyjać „rytuałom” życia rodzinnego. Co podkreślają: duży stół w jadalni, przy którym cała rodzina może usiąść do obiadu, oraz sofa narożna przed telewizorem, miejsce na wspólne, leniwe wieczory przy dobrym filmie. Aranżacja apartamentu opiera się na kontrastowym zestawieniu barw: bieli i czerni.

Białe meble kuchenne

Biała zabudowa kuchenna i stół z czarnymi krzesłami. Biała szafka RTV z lakierowanego mdf-u, na tle czarnej jak noc tapety z fakturą skóry krokodyla. Dodatkowo telewizor zawieszony na białej płycie, lekko odsuniętej od ściany i podświetlanej od spodu. Pod nogami, również kontrastowy, niezmienny duet: bielona podłoga drewniana, którą przecina biegnący od kominka pas czarnych płytek, symbolicznie zaznaczający strefę jadalni.

By nie było monotonnie, dobrano czerwone dodatki, które „doprawiają” całość „na ostro”. Czerwień przewija się w postaci porcelany i bibelotów – jako mocny akcent... by w łazience przejąć prym. Czerwone płytki projektu Macieja Zienia, mimo iż wykładają tylko fragmenty ścian, dominują nad stonowaną resztą.

Za ciepły, nastrojowy klimat w części dziennej odpowiedzialne jest doskonale dobrane oświetlenie. Dwie lustrzane kule nad sofą emitują jasne, punktowe światło, multiplikujące się w kolistych zwierciadłach. Ten duet daje niesamowity efekt, zwłaszcza gdy zgasi się pozostałe oświetlenie.

Wisząca lampa nad stołem jadalnianym, składająca się z kilku punktów świetlnych, oraz poukrywane w podwieszanych sufitach halogeny, tworzą rożne sceny świetlne. Wieczorem, dla ocieplenia atmosfery, zapala się czerwone świece. Na stole w jadalni pojawiają się srebrne świeczniki w stylu glamour, a na stoliku kawowym – szklany talerz na całą gromadę malutkich świeczek.

Na wysoki połysk

Światło podkreśla lśniące powierzchnie mebli oraz wydobywa urodę prostych form: czarnych flakonów w przeskalowanych rozmiarach, czerwonych, ręcznie lepionych waz, czy hiszpańskiej rzeźby z czarnych „otoczaków”, ułożonych w wieżę. Z równą mocą wnętrze ocieplają tkaniny. Duże okna przysłaniają masywne, szyte na zamówienie zasłony w szaro-beżowe pasy, przewiązane dekoracyjnym chwostem.

Na sofie rozrzucono filcowe poduszki z ozdobnymi aplikacjami. Nowoczesność potrafi zaskoczyć miękkością i przytulnością, kiedy się ją ogrzeje do odpowiednich temperatur.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • funite-pl, 2012-08-07 09:42:34

    kącik jadalny bardzo nam sie podoba :)

POLECAMY W SERWISACH