Jadalnię wpasowano w przestrzeń, oddzieloną od kuchni półwyspem i osłoniętą od strony salonu ścianką z kominkiem. Jej obecność zaznacza duże okno, rozświetlające przestrzeń spożywania posiłków. Projekt: Aleksandra Stabrawa. Zdjęcia: Przemek Kuciński.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Jadalnię wpasowano w przestrzeń, oddzieloną od kuchni półwyspem i osłoniętą od strony salonu ścianką z kominkiem. Jej obecność zaznacza duże okno, rozświetlające przestrzeń spożywania posiłków. Projekt: Aleksandra Stabrawa. Zdjęcia: Przemek Kuciński.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
20 paź 2016 10:54

Otwarte wnętrze. Zobaczcie piękną, elegancką przestrzeń

Pozytywny design - tak brzmi hasło przewodnie pracowni Aleksandry Stabrawy. Taki też jest jej własny dom - optymistyczny, ożywiony barwnymi dodatkami. Nie brak mu jednak stonowanej elegancji.

Podobno łatwo projektuje się dla siebie - tak opowieść o projekcie wnętrza swojego domu rozpoczyna Aleksandra Stabrawa, po czym natychmiast dodaje: były jednak elementy, które spędzały mi sen z powiek. Choć urządzaniu kuchni towarzyszyła stuprocentowa pewność, co do ostatecznego kształtu pomieszczenia, inne miejsca w domu - jak choćby jadalnia - okazały się być większą zagwostką. Efekt ostateczny robi jednak duże wrażenie!

Jednym z powodów, dla których właścicielka wybrała ten konkretny projekt były domu, była duża ilość okien. Przeszklenia pełnią bowiem istotną rolę w aranżacji wnętrza. Preferująca styl minimalistyczny architekt, podjęła decyzję o oszczędnym umeblowaniu i udekorowaniu domu, przekazując naturze za oknami i samym oknom główną funkcję dekoracyjną. Przeszklenia pełnią ją z resztą znakomicie, imponując najbardziej w wysokim na dwie kondygnacje salonie.

Do natury za oknami nawiązuje także paleta kolorów, dominujących we wnętrzach. Królują tutaj modne stonowane barwy ziemi, z mocną przewagą beżów i szarości. Neutralne kolory kształtują we wnętrzu elegancką atmosferę oraz stanowią idealną bazę do różnorodnych kolorowych dodatków, które domownicy lubią od czasu do czasu zmieniać.

Całość utrzymana jest w nowoczesnym stylu, z naciskiem na funkcjonalną prostotę. Duża ilość dziennego światła, jasne pomieszczenia i barwne detale sprawiają, że dom Aleksandry Stabrawy jest taki sam jak jej design - bardzo pozytywny!

Projekt: Aleksandra Stabrawa.

Zdjęcia: Przemek Kuciński .

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Nowy, 2015-06-14 20:16:37

    co sadzicie o mieszaniu stylów w wystroju wnetrz ? chodzi mi o takie głosiki www.youtube.com/watch?v=SgmWw4H3MM8 w starym stylu do nowoczesnego mieszkanka

POLECAMY W SERWISACH