Wykończenie elewacji szlachetnym kamieniem i ciepłym drewnem, tworzy wyjątkowo zgrabną kompozycję z białym tynkiem i grafitową dachówką. Projekt: Marcin Abramowicz, Marta Zaperty-Adamek. Fot. Dobre Domy

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Wykończenie elewacji szlachetnym kamieniem i ciepłym drewnem, tworzy wyjątkowo zgrabną kompozycję z białym tynkiem i grafitową dachówką. Projekt: Marcin Abramowicz, Marta Zaperty-Adamek. Fot. Dobre Domy
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 kwi 2017 09:53

Parterowy dom: idealny projekt dla rodziny

Piękny parterowy dom o wdzięcznej nazwie Dakota, zaprojektowano z wyjątkową dbałością o każdy szczegół. Ten pełen wdzięku dom o powierzchni ponad 140 m2 to propozycja skierowana do rodzin ceniących niebanalny wygląd i funkcjonalne rozwiązania.

Dakota to rozległy, intrygujący dom parterowy z dwustanowiskowym garażem. Uwagę przykuwa ciekawy układ bryły w kształcie litery „T”, który decyduje o tym, że jednokondygnacyjny budynek nie jest monotonny.

Dodatkowym urozmaiceniem jest dwuspadowy dach nad każdą z części domu. Wykończenie elewacji szlachetnym kamieniem i ciepłym drewnem, tworzy wyjątkowo zgrabną kompozycję z białym tynkiem i grafitową dachówką.

Wyjątkowa funkcjonalność

Dom wyróżnia ciekawy układ pomieszczeń, wpływający na komfort jego użytkowania. Serce domu to duża, pięknie doświetlona jadalnia z wyjściem na odosobniony taras, płynnie łącząca się z ustawnym salonem i kuchnią. Parter domu skrywa w sobie również małą, lecz bardzo przydatną spiżarnię i dostępną z holu toaletę.

Wiatrołap i pomieszczenie gospodarcze, stanowią wygodną komunikację pomiędzy garażem a częścią mieszkalną domu. Część nocną domu wyznaczają dwa pokoje, łazienka, pralnia i moduł dla rodziców: duża sypialnia z wyjściem na ogród, garderoba i łazienka.

Nowoczesne wnętrze: biel, kamień i drewno 

Wnętrze wypełnione jest naturalnym światłem. Zaprojektowano je bardzo nowocześnie, a zarazem z dużym wyczuciem smaku. Na każdym kroku widać kontynuację stylistyczną wyglądu elewacji – biel, drewno i elementy kamienia odgrywają tu główną rolę.

Centralnym miejscem strefy dziennej jest jasny salon. Ogromne przeszklenia wpuszczają duża dawkę naturalnego światła do wnętrza i zapraszają latem do wypoczynku w ogrodzie. Białe ściany i meble w tym samym kolorze prezentują się bardzo elegancko i nadają wrażenia lekkości. Całość ociepla drewno.

Eleganckim elementem wykończenia wnętrza jest również kamień, którym wykończono zabudowę kominka. Wyjątkowym akcentem dekoracyjnym, który dodaje przytulności, jest dywan w nowoczesnym szarym kolorze.

Na uwagę zasługuje również konstrukcja sufitu – z odkrytymi elementami więźby dachowej. Dbałość o detale widoczna jest w każdym elemencie wystroju, poczynając od dobory mebli i kończąc na nowoczesnym oświetleniu. Delikatne akcenty kolorystyczne wprowadzono w postaci tkanin i poduch. 

PROJEKT: Marcin Abramowicz, Marta Zaperty-Adamek

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA
fundamenty – betonowe
ściany zewnętrzne – warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem
ściany wewnętrzne – z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k
strop – gęstożebrowy
dach – dachówka ceramiczna bądź cementowa 333,70 m2
elewacje – tynk strukturalny, okładzina drewniana i kamienna

DANE TECHNICZNE
pow. użytkowa: 141,30 m2
pow. garażu:32,10 m2
pow. pom. gospodarczych: 7,40 m2
pow. zabudowy: 236,60 m2
kubatura: 543,90 m3
wysokość domu: 5,00 m
kąt nachylenia dachu: 25º
min. wymiary działki: 28,55 x 24,52 m
koszt budowy: 246.000 zł netto (stan surowy zamknięty)

CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA
Ep = 89,16 kWh/(m2·rok)
Ek = 79,84 kWh/(m2·rok)

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH