We wnętrzach dominują biel, beże i szarości. Neutralne kolory tworzą przyjemną przestrzeń, zachęcającą do wypoczynku. Projekt: Frédric Clairoux, Julie Lafontaine. Fot. JB Valiquette.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

We wnętrzach dominują biel, beże i szarości. Neutralne kolory tworzą przyjemną przestrzeń, zachęcającą do wypoczynku. Projekt: Frédric Clairoux, Julie Lafontaine. Fot. JB Valiquette.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
23 lut 2015 10:56

Piękne, jasne wnętrze. Zobacz nowoczesny dom

W ten ponad 50-letni dom tchnięto nowe życie, wraz z naturalnym światłem, jasnymi kolorami i współczesnym wzornictwem. Powstało piękne, eleganckie wnętrze.

Architekci z pracowni Clairoux stanęli przed wyzwaniem renowacji domu, wybudowanego w połowie XX wieku. Postawili sobie za cel stworzyć wnętrze o współczesnym, schludnym wyrazie i dużych, jasnych przestrzeniach. Właścicielom z kolei zależało na zachowaniu części charakteru domu sprzed renowacji.

W efekcie doskonałej współpracy powstało spokojne, eleganckie wnętrze harmonizujące z kontekstem, otaczających budynek prerii. Przytłaczające i ciasne pomieszczenia sprzed remontu, otwarto na otoczenie, wpuszczając do wnętrz naturalne światło. Po południowej stronie budynku zlokalizowano duże, panoramiczne przeszklenie, poprowadzone od podłogi aż po sam sufit, które oprócz dostarczania do wnętrz naturalnego światła, same staje się efektownym elementem dekoracyjnym.

We wnętrzu dominują czyste, proste linie, geometryczne kształty i jasne kolory. Mocniejszym, nieco cięższym akcentem jest kamienny komin, pozostały z oryginalnego wyposażenia domu. Usytuowany w centrum domu, przyciąga wzrok i ożywia minimalistyczny wystrój, stając się przytulnym, tradycyjnym akcentem w towarzystwie nowoczesnych rozwiązań. 

Projekt: Frédric Clairoux, Julie Lafontaine.

Zdjęcia: JB Valiquette.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH