Eleganckie mieszkanie. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Eleganckie mieszkanie. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
06 paź 2017 11:49

Piękne mieszkanie dla rodziny - w szarościach i czerni

Życzeniem pani domu było, aby aranżacja wnętrz była bardzo elegancka. Nie chciała popularnych beżów i brązów, dlatego projektanci zaproponowali czerń i szarości, wysoki połysk zabudowy oraz modne sprzęty.

Mieszkanie na podwarszawskim osiedlu zaprojektowane dla czteroosobowej rodziny miało odpowiadać gustom i potrzebom domowników. Miało być nowoczesne i eleganckie. Dlatego w aranżacji pojawiło się sporo czerni, będącej synonimem elegancji, ale także dystyngowany fornir na frontach zabudowy kuchennej, a do tego lakierowane, błyszczące powierzchnie. Dla kontrastu pojawia się w również biel, którą odnajdziemy w jadalni. Za elegancki charakter tej strefy odpowiadają białe krzesła oraz masywny stół jadalniany z białym blatem.

Strefa dzienna łączy kuchnię oraz salon z jadalnią. W częściowo otwartej na salon kuchni na pierwszy plan wysuwa się minimalistyczna, lecz przyciągająca uwagę oryginalnym rysunkiem naturalnego orzecha,zabudowa meblowa. Piękne drewno oraz wysoki połysk frontów tworzą bardzo elegancki efekt. Wszystkie szafki otwierają się bezuchwytowo, a urządzenia AGD w modnej czerni, wbudowane w szafki z lakierowanego także na czarny kolor MDF-u podkreślają minimalistyczny, nowoczesny charakter wnętrza. Sprzęty są tu niemal niewidoczne, gdyż kolorystycznie stapiają się z czarną obudową ściany oddzielającej kuchnię od pozostałych pomieszczeń. Dla kolorystycznej równowagi projektanci zaproponowali tu jasne ściany, których kolor oraz szara podłoga stanowią kontrast dla ciemnej zabudowy i sprzętów.

Kuchnia bardzo płynnie łączy się z salonem i jadalnią – to tutaj, przy dużym jasnym stole, czteroosobowa rodzina siada do wspólnych posiłków. Elegancki salon z jadalnią to także doskonałe miejsce do towarzyskich spotkań. W strefie wypoczynkowej króluje nowoczesny szary narożnik, a wystrój uzupełniają designerskie lampy.

Projekt: Monika i Adam Bronikowscy; Hola Design

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Zobacz także jak urządzić salon w szarościach

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH