Zobacz galerię [12 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
14 lis 2017 14:24

Piękne mieszkanie w starej, sopockiej kamienicy

Mieszkanie w kamienicy ma swój klimat, jest charakterne i daje ogromne możliwości aranżacji. Idealnym przykładem może być wnętrze zaprojektowane przez studioLOKO.

Kamienica kontra blok. Urok starych, klimatycznych kamienic i zimnych bloków to od lat walka o zainteresowanie kupujących i wynajmujących mieszkania. Własne „m” w kamienicy ma swoje plusy i minusy. Jest to na pewno wymagająca pod względem aranżacji przestrzeń. Wiedzą o tym najlepiej architektki ze studioLOKO, które podjęły się stworzenia projektu mieszkania na poddaszu o powierzchni 94 m². 

Projektanci od lat współpracują z marką Inter Door. A wszystko zaczęło się od zaprojektowania salonu w Gdyni. Przy tym projekcie architekci wybrali pięć sztuk drzwi podwyższanych w wykończeniu z kolekcji DI MODA gołębi mat. Czarne klamki oraz zamki magnetyczne nadają im nowoczesny charakter. Architektki konsekwentnie pilnowały, aby wystrój wnętrza był spójny – od największego do najmniejszego elementu. 

Alternatywa dla stylu skandynawskiego 

studioLOKO praktycznie od razu miało swoją wizję na ten projekt. Od samego początku chodziło o proste wnętrze, ale co ciekawe nie w stylu skandynawskim. Postawiono na prostą i dojrzałą elegancję. Styl dla wymagającego Klienta. Wszystko jednak należało zaprojektować tak, żeby nie zatracić charakteru starej kamienicy. 

Chciałyśmy stworzyć wnętrze luksusowe, zgodne z panującymi trendami a więc modne. Naszym celem było zaprojektowanie mieszkania, które trafi do świadomego klienta. Do kogoś kto podróżuje po świecie i orientuje się w trendach - mówi Joanna Real – Studzińska ze studioLOKO. 

Ponadczasowa baza daje możliwość nowemu właścicielowi na zmiany w zależności od panującej mody. 

Bazujemy na naturalnych materiałach – drewno, marmur oraz zdecydowałyśmy się na bezpieczne kolory takie jak biel czy czerń. Żeby jednak wnętrze nie było zbyt proste, a wręcz smutne postawiłyśmy na kolorowe dodatki, które kiedy tylko nam się znudzą – a raczej właścicielowi – można zmienić – dodaje. 

Mieszkanie posiada wysokie sufity, dzięki czemu jest bardzo dobrze doświetlone. Jest jeszcze jeden plus – przestronność mimo, że mieszkanie znajduje się na poddaszu. Architektki nie wprowadziły dużych zmian w układzie. Zdecydowały się na otwarcie przestrzeni w przedpokoju, aby podkreślić wysokość. Wchodząc do mieszkania od razu ma się poczucie, że jesteśmy w nowoczesnym i przestronnym mieszkaniu, co dodatkowo podkreśla otwarta kuchnia. 

Z racji tego, że mieszkanie mieści się na poddaszu pojawiły się trudności z wyborem odpowiednich szaf. Architektki postanowiły w dwóch sypialniach wyodrębnić garderoby, dzięki czemu właściciele mają więcej miejsca na swoje rzeczy. Mieszkanie wypełnione jest roślinnością i licznymi dodatkami. Uzupełnieniem aranżacji są fototapety. 

Czemu wybraliśmy fototapety? Ponieważ są łatwe do przyklejenia i akurat ten wzór ostatnio krążył nam po głowie. Szukałyśmy właściwego projektu, żeby nasz pomysł urealnić. W toalecie postawiłyśmy na modną ostatnio i oby jak najdłużej – zieleń - mówi Joanna Real – Studzińska ze studioLOKO.

W projekcie dominuje biel, czasem w towarzystwie czerni, drewna albo marmuru. Architektki ze studioLOKO postawiły na ponadczasowość. To mieszkanie nie straci na świeżości, nie ważne kto w nim zamieszka i w jakim celu. Idealnie nadaje się na wynajem, może pełnić też charakter mieszkania na wynajem dla zagranicznych gości oraz może być idealnym miejscem dla rodziny. Mieszkanie ma jeszcze jedną istotną zaletę – na dachu można zrobić taras z widokiem na morze. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH